Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.02.2006, 21:21   #4
xxlgreg
Bywalec
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Posty: 27
xxlgreg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oczywiscie na sam poczatek WIELKIE dzieki za odpowiedz.

Cytat:
Napisany przez Arepo
Błąd, nie należy usuwać przeplotu z filmów zgranych z kamery DV. Na zwykłym telewizorze jest on niewidoczny, a na komputerze większość programów do oglądania DVD usuwa go automatycznie
Ok, a jak wytlumaczyc ze w wynikowym raw`ie odtwarzajac plik avi za pomoca np power dvd jest mocno widoczny przeplot?

Cytat:
Napisany przez Arepo
Powinienneś stosować kompresję wieloprzebiegową w zależności od tego na co pozwala kodek. Do kompresji materiału DV najlepszy jest CCE (Cinema Craft Encoder), ale to aplikacja płatna. Jest on jednak stworzony do tego celu perfekcyjnie. Właściwie nic nie trzeba ustawiać poza bitrate-m. Dla lepszego efektu stosuj co najmniej 3 przebiegi. Bardzo dobre efekty daje również użycie TMPGEnc , wersja testowa (30 dni)...
Ok z tym ze tak jak zauwazyleś jestm mocno początkującym i przy przerobieniu jednego avi moze i dalbym sobie rade za pomoca opisywanych na podanych przez Ciebie stronach sposobów.
Ale w zasadzie mam 5 klipow po 6 minut i opisane przezemnie programy w latwy sposob pozwalaja uzyskac zadowalajaca strukure plyty dvd z menu.

I jeszcze jedno, troszeczke jestem zagubiony jesli chodzi o formaty.
Po konwersji CCE otrzymam *mpg lub *mpv a jak sie to ma do vob`ow ktore zajduja sie na plycie dvd.
Czy ja dobrze rozumiem ze caly proces dzieli sie na takie etapy:
1. zrzuty kamera->komp dv np. scenalyzer
2. obrobka dv->avi (dv) np. Ulead Video Studio
3. konwersja avi(dv)->mpv lub mpg + avi->audio (?) CCE
4. authoring mpv+audio->DVD
Myslalem ze progam typu Sonic pozwala pominac punkt 3 (przeciez w projekcie podaje sie parametry formatu DVD )
Czyz nie tak?
A co do zlych ustawien w programach typu Sonic to ciezko tam cos zle ustawic gdyz sa tam schematy ktore sie wybiera i one dobieraja odpowiednie parametry. Za kazdym razem wybieralem opcje "Najlepsza jakosc".
I jeszcze jedno czy to jest rownoznaczne z paramterami kodeka mpeg2?
xxlgreg jest offline   Odpowiedz cytując ten post