Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.02.2006, 01:33   #21
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@Edson
Sporo ciekawego napisałeś i nie ma się właściwie do czego przyczepić. Mogę jedynie dodać, że dźwięk obecnie lepiej kodować do AC3 2.0 niż do mp2, a Bitsettig można zmienić, choć tak na prawdę to problem starych odtwarzaczy i teraz prawie nie istnieje. Fajnie też by było, gdyby Twoja metoda opierała się na darmowych lub nieco tańszych programach. Poza tym wszystko super .

Wiem też coś o sterownikach od nvidi (mam płytę na nforce2), bardzo szybko odeszły w niepamięć. Używam oczywiście systemowych, działają bezproblemowo.

Co do kodeka mpeg-2 to wiadomo, że każdy ma swoje typy i przyzwyczajenia. Nigdy nie używałem procodera, ale z tego co czytałem na forum rzeczywiście robi dobrą robotę, choć nikt się jakoś specjalnie nie zachwycał. Gdzieś czytałem, że wygląda to podobnie do TMPGEnc z najlepszymi możliwymi ustawieniami, ale oczywiście prędkość działania jest duuużo większa. Ja od jakiegoś czasu zacząłem używać QuEnc. Wiem co jak ustawić i rezultaty są przyzwoite. Teraz pobawię się HCEnc i może się przerzucę. Po prostu bardzo lubię darmowy soft . Muszę przyznać, że co do CCE i jego kłopotów z interlace-m dowiedziałem się dopiero w tym temacie. Specjalnie obejrzałem sobie dzisiaj 2 płyty (materiał naturalnie z kamery DV) zrobione w CCE 2.67 i wszystko wygląda dobrze, obraz ostry jak żyleta.

Co do tych kropek w obrazie to stawiam że są od razu w materiale zgranym z kamery. Sam często kręcę NV-DS60 Panasonic-a z matrycą 800k i w ciemniejszych miejscach jest ich od cholery .

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 25.02.2006 o godz. 02:33
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post