Dyskusja: Jaki monitor LCD ?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.02.2006, 17:41   #11
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 27.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez FatAlbert
co masz na myśli ile dołożyć bym musiał do 19' mam ok 1000 zeta
Skoro masz jak piszesz około 1000 zł, a ta 17" kosztuje 1076,69 zł, więc logiczne jest chyba, że musiałbyś dołożyć 76,69 zł plus 25 zł za przesyłkę - oczywiście, jeśli byś się zdecydował na polecany przez kolegę @skyrider model

Cytat:
Napisany przez Smartek
pojawia sie pikseloza, nieczytelne czcionki itd.
ale - 17' LCD nie jest rowne 17' CRT!

a co za tym idzie - rozdzialka 1280x1024 na 17' LCD wyglada b. dobrze
pozdro
Z jednej strony masz rację @Smartek, że 17" LCD to nie CRT. I tak naprawdę mało miałem dotychczas do czynienia z LCD - a nawet bardzo mało. Jednak nie jestem fascynatem wysokich rozdzielczości - nawet na 17" CRT 800x600 uważam za wystarczającą . Choć aktualnie mam nadal 15" CRT, gdzie oczywiście 800x600 to jedyna dla mnie sensowna.
Nie wiem jak Ty, ale ja mam zazwyczaj 60-65 cm do monitora (min 50 cm).
Natomiast tak naprawdę chodzi też o coś innego, co mnie trochę zniechęca do monitorów LCD. Bowiem oprócz ich zalet - małe promieniowanie itd., niska waga i wymiary, mniejsze zużycie energii, ogólnie lepsza jakość - to jednak nadal mają sporo wad - chociażby właśnie fakt, że nie można - tak jak w CRT - ustawić sobie rozdzielczości jaką się po prostu lubi. A po drugie - te problemy z pikselami, często też ze smużeniem (czytałem, że np. niektóre z polecanych tutaj powyżej monitorów, nadal mają z tym problemy) - to wszystko powoduje, że dziś kupując monitor (teoretycznie) - nadal bym się poważnie zastanawiał czy kupić LCD, czy stary - duży i ciężki - ale jednak pozbawiony pewnych wad CRT ...

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 27.02.2006 o godz. 18:31
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post