Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.02.2006, 18:41   #34
Edson
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Posty: 24
Edson w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@1stwasp
Pisałem wcześniej o Procoderze a ten program możliwości kodowania dźwięku do AC3 po prostu nie ma. Fonia mpeg2 jest akceptowana przez 100% stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Powiem szczerze, że nie wiadziałem iż przy NTSC nie występuje, jednak problem poza przypadkiem sprzętu importowanego zza wielkiej wody nie istnieje. Można się trochę posprzeczać o jakość ale gdyby pójść tym tropem to po za typowym wave 16/48 i DTS resztę trzeba byłoby omijać szerokim łukiem. Zresztą na dzień dzisiejszy jakość mikrofonów seryjnie montowanych w kamerach jest na tyle mizerna, że walka o bardzo dobre brzmienie ścieżki dźwiękowej amatorskiego filmu nie ma większego sensu, na codzień używam mojej prywatnej Sony DCR TRV 12E oraz mam dostęp do PD 170P i nawet w tym drugim przypadku dźwięk jest mizerny. Co innego gdyby tak materiał audioCD dajmy na to ze stajni TELARC zakodować do mpeg2 i AC3 i porównać na Mark Levinson + Wilson Audio Grand Slam, wtedy pewnie łatwo wskazalibyśmy faworyta w postaci AC3.
Co do CBR i VBR w przypadku materiału trwającego poniżej 1h to się z Tobą niezgodzę. Osobiście wcześniej nigdy nie kodowałem w CBR nawet krótkich filmów gdyż jako niedoświadczony adept sztuki filmowej spotkałem się z identyczną opinią jak Twoja. Z czasem z tego błędu jednak mnie wyprowadzono a konkretnie importer Canopusa, pierwszy przebieg w zasadzie analizuje materiał tylko po to aby 2 wiedział gdzie uszczknąć trochę z szybkości strumienia. Również moje oko niespecjalnie dostrzega cokolwiek złego w kompresji CBR, natomiast przy 2 pass VBR bitrate min.4000 już tak. Nie wiem może Procoder nie ma talentu do niskich bitrate tak jak TMPGenc ale przy min.2000 tak jak Ty to ustawiasz dla dłuższych statycznych scen byłoby naprawdę marnie nawet na niezaszumionym materiale. Co do jakości Procodera 1.5 vs 2.0 to się z Tobą zgadzam, nasze spostrzeżenia nie są zresztą odosobnione, miałem nawet o tym napisać ale jakoś umknęło mi to uwadze w trakcie pisania, zresztą nie chcę się rozwodzić nad tym tematem bo zakupiłem 2.0 i w trosce o dobry stan ducha staram się nie zauważać tych zmian, z tych samych powodów nie potestuję Twoich ustawień w TMPGenc .
DBXa pamiętam dobrze , miałem go w swoim ciężko zarobionym Technikcsie na początku lat 90-tych, najpierw był zachwyt a potem definitywne przejście na Dolby C. To były czasy.

@Arepo
Ile ja się nagłowiłem nad tym transferem z dysku na dysk a tu wystarczyło poczytać w internecie, pierwszym odruchem było wyrzucenie HDD, przeszedł nawet niskopoziomowy format a potem drogą prób i selekcji padło na SILa, który jak teraz widzę niczemu nie jest winien tylko komunikacja z chipsetem. Gdym tak sobie dokładnie poczytał na stronie Abita przy okazji zmian biosu co dobrego wprowadzają nowe biosy to pewnikiem szybciej odkryłbym prawdę a tak męczyłem się z tym fantem.

Pozdrawiam wszystkich
Edson jest offline   Odpowiedz cytując ten post