Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.02.2006, 20:16   #35
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@Edson

Co do jakości dźwięku zgadzam się z Tobą bo to prawda jest co piszesz o jakości mikrofonów w kamerach i zapewne 99% ludzi korzystających z kamery wystarczyłoby audio nawet mono :-) Ja osobiście nawet czasami wywalam ścieżkę audio zgraną z kamery całkowicie... I tu się zaczyna problem - gdyż dokładam różne melodie, efekty zewnętrzne, dokładam dubbing (może nic specjalnego ale zawsze), itp. Jak mam większe zacięcie to podłączam sobie mikrofon zewnętrzny taki na wysięgniku żeby dograć jakieś dźwięki przyrody . To jest moje hobby i pewnie mieszczę się w 1% użytkowników korzystających z takich dobrodziejstw. Jak juz zadam sobie trud aż taki to wolę żeby potem dźwięk jakoś brzmiał. Tzn. dobrze brzmiał nie jakoś

Co do kodowania to, hmmm... pierwszy przebieg to jest faktycznie analiza, choć bardziej skomplikowana niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Sprzedawców to ja bym się o nic w życiu nie zapytał.
Kiedyś dawno temu jak miałem jeszcze szumblastera poszedłem do MM i zapytałem się jaki jest typ wyjścia SPDIF z karty, gdyż mi się wydaje, że mały jack mono. Facet spojrzał na mnie karcącym spojrzeniem i powiedział - jak to MONO przecież to jest karta 7.1 - musiałby pan 8 takich kabli mieć... To w temacie ogólnej wiedzy ludzi sprzedających jakieś tam rzeczy...
Ja tam się nie upieram jak ktoś koduje sobie CBR to niech sobie robi, ale wolę, żeby się tym głośno nie chwalił... Czasami w ustawieniach daję minimum bitrate = 0 co nie oznacza, że koder tyle gdzieś zaalokuje.
Może taki głupi argument przytoczę i pytanie dość retoryczne. Na CBR 8Mb/s wchodzi na płytę DVD komercyjną 2h filmu. Widziałeś kiedyś film komercyjnie wydany jako CBR?
Tak sobie piszę... w zasadzie to niech każdy koduje jak lubi i czym lubi.
Tutaj nie ma prawdy obiektywnej, najlepszego programu i oka bezwzględnego. Gdzieś tam na końcu liczy się również efekt artystyczny i typ kodowania robi się drugorzędny. Choc to jest forum techniczne niby

@ Arepo - powiedz mi proszę gdyż chciałem zaktualizować ten BIOS na Sil3112 jakiś czas temu ale tam jest napisane że program instalacyjny jest tylko do kart zewnętrznych (osobnych kontrolerów) a nie kontrolerów na płycie.
Jak dałem mu aktualizację to wykrył kontroler na płycie ale go nie zaktualizował - zwyczajnie zawisł po detekcji.
Czym zaktualizowałeś ten bios dla SiLa na MB? Na stronie Abita nie znalazłem żadnego narzędzia do aktualizacji biosów on board kontrolerów.
Ja mam inną płytę coprawda na Intelu - nic się mi nie dzieje - choć na stronie SiLa pisze, że najlepiej zawsze używać komplet najnowaszych sterowników. I tak mam - najnowsze sterowniki w systemie, najnowszy program diagnostyczny ale nie udało mi się wgrać najnowszego biosu do SiLa.
Mógłbyś kilka słów skreślić jak to zrobiłeś??

A majka fajna to fakt - mnie trafiło w końcu w szumblasterze to, że miałem kłopoty z dźwiękiwm 96/24 i to potworne, poza tym to beznadziejne brzmienie.
Teraz to rewelcja - sterowniki bomba, panel sterowania rewelacja, podejście studyjne do dźwięku i jak do moich zastosowan bardzo korzystny stosunek cena/jakość... Musiałem się jednak trochę do niej przyzwyczaić, gdyż ma zupełnie inna filozofię podejścia do dźwięku niż szumblaster. Ale teraz już wiem, ze nie zamieniłbym się spowrotem na żadnego szumblastera
A tak by the way - to wyjście SPDIF działa tylko jako monitor wejść 1 i 2 oraz pass thru dla DD i DTS?? Gdyż za cholerę nie wypuszczę z niej fonii MPEG2 albo nawet WAV PCM. Wyjście analogowe dekoduje wszystko jak leci... Wiesz coś wiecej może na ten temat...?

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post