Dyskusja: Jaki monitor LCD ?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.03.2006, 00:28   #37
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez Kristoferros
A z jakimi markami go porównujesz?
Przesiądź się na coś lepszego - np. Iiyamę 19" CRT i zobaczysz co to różnica. Nie oglądaj u kogoś/w sklepie, tylko usiądź i popracuj. Wiem, bo miałem Daewoo z tego rocznika i mówiłem podobnie dopóki nie zamieniłem na Iiyamę.

Natomiast dalsza różnica między LCD a CRT to, moim zdaniem, nie kwestia rozdzielczości, ale brak migotania oraz ostrość! Mi się wzrok mniej męczy jak siedzę przy LCDku.
Wiesz - ja nie twierdzę, że ten mój CRT to jakiś ideał - po prostu uważam, że jak na swój wiek i fakt, że nie jest jakiś przesadnie markowy - trzyma się naprawdę nieźle. A co do porównań - to miałem okazję porównać jego, do będących w podobnym wieku i tej samej wielkości - jakiś Hyunday, Daytek - i mój wypadał zdecydowanie lepiej. Nawet w porównaniu z nowym LG 15" (jak później sprawdziłem miał gorsze paramentry niż mój ) - było gorzej. Natomiast w porównaniu z 17" NEC, LG czy Philips (nie pamiętam modeli - raczej te z dolnej półki) - to powiedziałbym, że ich plusem była wielkość - natomiast jakoś porównywalna z moim.
Natomiast miałem też okazję korzystać z Sony CRT 17" (Flatron) - i mimo iż siedziałem przed nim tylko kilka razy (i to zdecydowanie krócej niż przed wymienionymi chociażby Philips czy NEC) - to jego jakoś była dla mnie powalająca

I zgadzam się z Tobą, że np. taka dobra Iiyamę z płaskim ekranem na pewno jest lepsza od mojego Daewoo
A co do wzroku - to na pewno plus LCD - aczkolwiek ja jeszcze tego nie miałem okazji sprawdzić. A co do CRT - dużo zależy od przyzwyczajenia i oczywiście parametrów - odświeżanie 75 Hz lub mniej to dla mnie masakra (jak już wspominałem kiedyś, siedziałem raz pół godziny przed monitorem z chyba @60 Hz - i czułem to przez następne kilka godzin ...)

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post