Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.03.2006, 19:50   #33
kokosSEK
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.02.2005
Posty: 19
kokosSEK w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Matti
A gdybym wyselekcjonował z tego tysiąca ok 300 kaset ? Wtedy też polecalibyście wyłącznie nagrywarkę ? Jak w ogóle zgrywany jest materiał takim "cudem" - tzn. skąd wiem ile płytek dvd to zajmie itd



Dodam, że nagrywara to jednak ciut ponad moje mozliwości. Nadasl więc zostaje rozwiązanie: Konwerter czy karta ?

PS. Ze względu na mnogość tematów odnośnie zgrywania materiału video za pomocą karty TV, podajcie z łaski swojej linka do najodpowiedniejszego dla laika (tzn. za pomocą jakiego softu i jak)
Na Mantę raczej nie patrz, zwłaszcza tą, ona nagrywa tylko w MONO, wieć niech sobie sami oni na niej nagrywają.

Ja mam Panasonica DMR-ES20 i jest bardzo dobra, polecam (dałem za nią 549zł na promocji z 800). Naprawdę spoko nagrywrka.
Generalnie raczej polecam tylko markowy sprzęt, bo ta Chińszczyzna może ci nie dożyć 1000 kasety

Nagrywarka to przede wszystkim wygodna rzecz. Po drugie, jeżeli zaprogramujesz czas nagrywania i jakość, to sama ci wyliczy ile potrzebujesz miejsca na DVD-R- max 8h się mieści, ale przy bardzo niskiej jakości. Jeśli kupisz nagrywarkę z HDD, to nie będziesz miał problemów z miejscem, raczej.

Ważną sprawą jest to, że nagrywarka ma zabezpiecznia antypirackie i niektórych nowych kaset możesz nie przegrać, mi się to jeszcze nie zdażyło, ale przegrywałem stare.

Nagrywarka ma cyfrową obróbkę wejścia AV (jak włączysz oczywiście), która poprawia jakość i podobno umożliwia skopiowanie zabezpieczonej kasety.

Co do kosztów, to nagrywrki chodzą gdzieś tak od 500 w górę. Za nagrywrkę z HDD wydasz ponad 1000.

Co do kosztów, to policz ile komp ci zużyje prądu, a ile nagrywarka.
kokosSEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post