Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.03.2006, 15:56   #7
krzysiek51
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.03.2006
Posty: 4
krzysiek51 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to faktycznie był problem samej ściezki dzwiękowej, jednak nie wynikał on ze wstawiania muzyki nie przerobionej do 48 lecz z tego, że za dużo w niej namieszałem. Miałem kamere niestety analogową i monofoniczną więc ścieżka dzwiękowa jest niby stereo ale naprawde przy materiale z kamery audio jest tylko w lewym kanale. Użyłem programu audacity w którym dodałem dodatkową ścieżke mono kanału prawego i skopiowałem na nią wszystko ze ścieżki lewej. następnie zmiksowałem i wyexportowałem do weve oczywiście ustawienia były 48. W ten sposób powstała ścieżka ze sztucznym stereo ale przynajmniej dzwięk słychać z lewego oraz prawego kanału

Jednak tworząc z tego pliku dzwięk 5.1 DST powstaje przesunięcie dzwięku w czasie.

użyłem oryginalnego pliku z projektu AP wyeksportowałem ścieżkę audio jako Wave i teraz jest ok ale niestety mam DTS w którym nie działa prawy kanał:-)

Chciałem to ominąć wstawiając do enkodera DTS zamiast prawego podwójnie lewy kanał, ale niszyczłem w ten sposób stereofonie, która jest w miejscach, gdzie wtawiłem muzykę.

ps, w miejscach z muzą efekt jest zdumiewający, rewelka!! wielkie dzięki za art.

Jeżeli znasz jakiś sposób na uratowanie tej ścieżki i zrobienie z niej "stereo" to bardzo prosze o info,

thx, pozdro.

ps2 - czy będzie art opisujący authoring w scenariście uwzględniający menu ?
krzysiek51 jest offline   Odpowiedz cytując ten post