Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.04.2006, 09:39   #6
Eliasz
Prorok na F.O.R.U.M.
 
Avatar użytkownika Eliasz
 
Data rejestracji: 01.01.2002
Lokalizacja: Laskowa
Posty: 1,330
Eliasz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Ja ten tekst już gdzieś widziałem więc na pewno to nie "wczoraj". Chyba że widziałem fragmenty które dopiero teraz ktoś ogłosił jako całość, jeśli jednak tak - to mamy do czynienia z mistyfikacją jedynie. Rydzyk myslę że w ogóle tego nie skomentuje, poczeka co na to świat będzie mówić a wtedy potępi nie tą ewangelię tylko ludzi którzy będą ją tak czy inaczej komentowali.

Z tego tekstu wynika ze Judasz nie jest zdrajca, a kims takim, który poświęcił swoją duszę i swoje zbawienie dla dobra ludzkości, niczym na jakimś filmie strażak wchodzący do komory reaktora jądrowego aby ręcznie wsunąć zacięte pręty i nie dopuścić do eksplozji.
Czysto ludzki punkt widzenia. Ewangeliści pisali z natchnienia ale byli ludźmi. Ewangelii nie napisała boska ręka.

Ogólne stanowisko Kościoła w tej sprawie to czysty determinizm: Judasz zrobił to co zrobił bo to było mu pisane. Skoro to mu było pisane to nie stanowi jego zasługi nic z tego co zrobił. Pan Jezus specjalnie wybrał go na apostoła bo wiedział co Judasz zrobi i Panu Jezusowi było to potrzebne w jego planie zbawienia świata.

Komentujac ten artykul to są rzeczy do których dojść może i do których nie. Miłość Jezusa do Marii Magdaleny wydaje się dość prawdopodobna. W odniesieniu do kościoła katolickiego dałoby się to jeszcze jakoś pogodzić, pokazać że w tym aspekcie Pan Jezus był człowiekiem. Ale ta sprawa jest zupełnie nie do zaakceptowania np. w prawosławiu.
Rehabilitacja Judasza jest rzeczą raczej niemożliwą. To utworzyłoby już
zupełnie inną religię, niechrześcijańską, w swym funkcjonowaniu podobną do
Świadków Jehowy.
No właśnie, w pełni zgadzam się z tobą. Ciągle coś próbują odkryc nowego i szukają dziury w całości żeby zamącić. I też nie zdziwił bym się, gdyby maczał w tym palce -jak to napisałeś- "lud wybrany". Jednym słowem propaganda.

Swoją drogę, też mi sensacja. Gdyby wymyślili jakiś lek na raka albo coś podobnego to by to można było nazwać sensacją.
__________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing" - Edmund Burke
"Jedynym sposobem na to by zatryumfowało zło, jest gdy dobry człowiek nie robi nic."
--------------------------------------------------------------------------------
Ten post NIE powstał w celu przekręcenia licznika o kolejną cyferke - copyright by nie Nimal ani nie Gallus a Eliasz
__________________________________________________ _______________

Ostatnio zmieniany przez Eliasz : 07.04.2006 o godz. 09:41
Eliasz jest offline   Odpowiedz cytując ten post