Dyskusja: Jaka drukarka?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.04.2006, 23:45   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Jeśli potrzebujesz drukarki do tekstu nie bądź masochistą i zapomnij o atramencie. Drukarki Canona ze stałą głowicą mają wiele wad. Co chwilę bieganina po nowe tusze (są bardzo małe), zapychające się dysze, ciągłe czyszczenie głowicy, walka z wydrukiem prostych linii (wyrównywanie głowicy), drukowanie czegokolwiek tylko po to, aby głowica nie zasychała, stres czy aby na pewno się wydrukuje (bo musisz mieć to na jutro) itp. . Przykłady można mnożyć i mnożyć.

To jest jak zabawa dla pasjonatów, a nie ludzi, którzy oczekują komfortowej pracy ze sprzętem. Wiem co mówię, bo sam to przerabiałem nie z jednym modelem o czym już kilka razy pisałem na forum więc nie będą się znowu powtarzał.

Po kupnie lasera wszystkie problemy się skończyły, a ja się zastanawiałem czemu szybciej nie wykonałem tego kroku. Drukarkę laserową kupisz obecnie za niewiele więcej niż 400 zł - zobacz. Jeden toner to około 2000 stron (5% zadrukowania), czyli cztery ryzy papieru. Liczę, że obecnie w domu starczy mi to na około 1,5 roku !. Superszybko, bezproblemowo, tanio, komfortowo. Jakościowo bez porównania do atramentu.

Przykładowe koszty w przypadku modelu HP LaserJet 1020 to 0,065 zł/kartkę (zamiennik ActiveJet za 130 zł). Na Allegro dostaniesz go nawet za 80-90 zł, wiec koszty są na prawdę niewielkie.

Moje zdanie jest takie ***8211; do tekstu laser to jedyne słuszne wyjście, nie ma innej alternatywy. Wybór należy oczywiście do Ciebie.

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post