Dyskusja: Jaka drukarka?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.04.2006, 00:40   #15
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Masz trochę racji @Arepo - ale bez przesady - a Twoja wypowiedź przypomina mi kolegę - miał 3 atramentówki, marzył o laserówce - i jak kupił to dopiero był szczęśliwy
Oczywiście - laser ma swoje zalety - po pierwsze - zazwyczaj niższe koszty, po drugie bardzo dobra jakość (choć atramentówki niewiele ustępują im dzisiaj), po trzecie - i chyba najważniejsze - brak problemów z zasychaniem głowicy, wyrównywaniem itd.
Ale jest to tylko jedna strona medalu. Bowiem - w tej cenia kupujesz drukarkę czarno-białą - a w przypadku druku w domu - kolor się naprawdę czasem przydaje. Oczywiście jeśli ktoś ma w planach bardzo duże ilości tekstu - i tylko tekstu czarnego - to nie jest to taką wadą - ale do standartowego użytkowania - jest i to znaczną.
W kwestii biegania po tusze i drżenia czy się nie skończy - po pierwsze można kupić na zapas, po drugie wiadomo przecież ile na jednym wkładzie się wydrukuje, więc zapisując sobie ile drukujemy, wiemy kiedy się zbliża koniec - nieprawdaż ??

A kwestii pasjonatów i konfortowej pracy ze sprzętem - mhhmm - sam nie lubię gdy mi się komputer wiesza lub gdy nagle muszę wyrównywać głowicę lub ją czyścić - i ten komfort jest ważny np. w firmie gdy nie ma czasu na zabawę.
A w domu to nawet lubię się czasem pobawić Bo było by nudno jakby tylko komputer miał działać i działać bez problemu

I nie zgodzę się, że Canony ze stałą głowicą to takie złe. To już lepsze niż inne, gdzie po pierwsze trzeba napełniać, nie mówiąc już o resetowaniu chipów itd. Wiem, że to może i fajne - ale wolę już wymienić gotowy wkład, wyrównać głowicę, przeczyszcić i po problemie

Więc nie jest to taki jednoznaczny wybór - oczywiście w pewnych zastosowaniach - firmach, biurach czy nawet w domu przy druku tylko i wyłącznie dużej ilości tekstu czarnego - może i tak - ale normalnie to jednak atramentówka jest po prostu bardziej uniwersalna.

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post