Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.04.2006, 12:01   #73
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
W tej chwili tylko ustosunkuję się do tych pytań - więcej napiszę później:

Cytat:
Napisany przez andrzejj9
(...)

W tym momencie interesują mnie następujące parametry:

1) moc (czy jak to się w lodówkach określa)

2) 'prądożerność'

3) stosowane mechanizmy i systemy (są czasami różne wymienione. Jeszcze mi nic nie mówią, ale rozejrzę się w temacie)

4) naturalnie producent - jakich warto brać pod uwagę, a których zupełnie unikać?

5) wymiar - wysokość mniej ważna, ale szerokość max 56-57cm (taką mam wnękę, gdzie lodówka stoi).


(...)
ad.1 - w lodówkach nie jest ważna moc - oczywiście jest ta wartość podawana - ile pobiera w trakcie pracy. Jeśli pod tym słowem rozumiesz "wydolność" - to musisz patrzeć na takie parametry jak zdolność zamrażania - ile kg/24 h oraz zdolnośc utrzymania temperatury przy braku zasilania - ile godzin. Te parametry są ważne np. jeśli mieszkasz tam gdzie często zdarzają się awarie lub też na wsi - normalnie mają raczej mniejsze znaczenie chyba. W kwestii temp. w zamrażalniku - praktycznie wszystkie są dziś *** czyli -18 stopni.
ad.2 - zużycie energii - zależy od klasy oraz wielkości. Przy małych wielkościach lodówek - jak podawałeś linki - w klasie A zużywają około 0,75-0,8 kW/24h. W pozostałych klasach trudno kupić dziś lodówki - oczywiście wystrzegaj się tych z klasy B; a w klasie A+ jest mało modeli (wtedy taka mała zużywa około 0,6 kW/24H - na podstawie modelu Amica to piszę).
ad.3 - nie za bardzo wiem coś o tym - ale chyba takie sprawy zachodzą głównie w droższych modelach.
ad.4 - trudno orzec - mimo sympatii, to sporo złego mówi się o lodówkach Amica - aczkolwiek tyczy się to modeli sprzed kilku lat (po prostu się psują, drogie części itd.) - podobnież te nowsze są już lepsze - ale dokładnie to nie wiem.
Sporo dobrego słyszałem o Electrolux i Whirpool - ale to już wyższa półka cenowa.
ad.5 - tutaj już musisz patrzeć na modele - w większości są chyba tak samo szerokie - choć nie wszystkie. Prawdę mówiąc to ja bym na wstępie określił sobie dwie rzeczy - po pierwsze czy ma być z zamrażalnikiem u góry czy na dole, oraz jaka ma być wysoka - a później szukał modelu i firmy. Pamiętaj, że dzisiejsze lodówki mimo takiej samej wysokości mają mniejszą pojemność niż te starsze - oraz poszczególne modele mają trochę inne proporcje - zamrażalnik/chłodziarka (nawet w tym samym typie np. lodówek z zamrażalnikiem u góry)
Ciekaw jestem jaką masz obecnie - Polar czy inna ?? I czy jest już z tych energooszczędnych - podejrzewam, że nie - w takim przypadku może warto pomyśleć o nowej jednak.

Więcej napiszę później - i współczuję Twojej Mamie i Tobie - taki problem przed świętami - pech i tyle ...

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 14.04.2006 o godz. 12:04
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post