Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.04.2006, 17:20   #74
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez ro29
ad.1 - w lodówkach nie jest ważna moc - oczywiście jest ta wartość podawana - ile pobiera w trakcie pracy. Jeśli pod tym słowem rozumiesz "wydolność" - to musisz patrzeć na takie parametry jak zdolność zamrażania - ile kg/24 h oraz zdolnośc utrzymania temperatury przy braku zasilania - ile godzin. Te parametry są ważne np. jeśli mieszkasz tam gdzie często zdarzają się awarie lub też na wsi - normalnie mają raczej mniejsze znaczenie chyba. W kwestii temp. w zamrażalniku - praktycznie wszystkie są dziś *** czyli -18 stopni.
Mieszkam niedaleko centrum Wrocławia (chociaż fakt, to nie zawsze wiąże się z dobrymi warunkami..) i awarie zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Tak więc raczej ten parametr mogę pominąć. Bo i cudów też nie szukam, ale na wszelki wypadek chciałem się dowiedzieć, czy jest coś, na co trzeba patrzeć, żeby się nie naciąć i nie kupić jakiegoś modelu, który np. w ogóle temperatury nie trzyma (przykład na szybko).

Cytat:
ad.2 - zużycie energii - zależy od klasy oraz wielkości. Przy małych wielkościach lodówek - jak podawałeś linki - w klasie A zużywają około 0,75-0,8 kW/24h. W pozostałych klasach trudno kupić dziś lodówki - oczywiście wystrzegaj się tych z klasy B; a w klasie A+ jest mało modeli (wtedy taka mała zużywa około 0,6 kW/24H - na podstawie modelu Amica to piszę).
Raczej wszystkie, które wchodzą w grę ze względu na cenę (ok. 1000 złotych) są w klasie A. Rozumiem, że jest to zużycie przyzwoite i nie ma co na siłę szukać klasy A+ czy AA?

Cytat:
ad.3 - nie za bardzo wiem coś o tym - ale chyba takie sprawy zachodzą głównie w droższych modelach.
Ten LG, do którego link podałem wcześniej ma wypisane jakieś technologie, które na razie nic mi nie mówią:

No-Frost
Multi-Air-Flow
Fresh Zone
Magic Crispe

Podejrzewam, że te dwa pierwsze dotyczą jakiegoś obiegu powietrza (może związane z wydajnością) i nieosadzania się lodu w zamrażalce, co zostało już tu wspomniane.


Cytat:
ad.4 - trudno orzec - mimo sympatii, to sporo złego mówi się o lodówkach Amica - aczkolwiek tyczy się to modeli sprzed kilku lat (po prostu się psują, drogie części itd.) - podobnież te nowsze są już lepsze - ale dokładnie to nie wiem.
Sporo dobrego słyszałem o Electrolux i Whirpool - ale to już wyższa półka cenowa.
Electroluxa chyba się jeszcze nawet coś w tym przedziale dostanie (oczywiście pewnie jakieś 'słabsze' modele), natomiast Whirpoola nie widziałem.

Na razie najbardziej podoba mi się ten LG, więc jeśli nie jest to firma, której trzeba unikać (bo nie będę wpadki z niektórymi napędami przekładał na lodówki ), to kto wie, czy na nią się nie zdecyduję. Ale jeszcze trochę się muszę porozglądać.


Cytat:
ad.5 - tutaj już musisz patrzeć na modele - w większości są chyba tak samo szerokie - choć nie wszystkie. Prawdę mówiąc to ja bym na wstępie określił sobie dwie rzeczy - po pierwsze czy ma być z zamrażalnikiem u góry czy na dole, oraz jaka ma być wysoka - a później szukał modelu i firmy.
Co do zamrażalnika na dole, albo na górze, to właśnie jeszcze nie podjąłem decyzji. Z jednej strony na dole wydaje się sensowniejszy, bo rzadziej się tego używa, a wygodniejszy dostęp ważniejszy jest do samej lodówki. Z drugiej strony.. Wszystkie modele, które do tej pory widziałem z zamrażalnikami u dołu, miały je w postaci szuflad, bez pustej przestrzeni nie mówiąc już o miejscu na ewentualną maszynę do lodu. Tylko te z zamrażlikiem u góry były bez szuflad i bardziej przestronnym miejscem. To dla mnie ważny argument, bo w piwnicy mam zamrażalkę z szufladami i nie potrzebuję dodatkowo w lodówce (natomiast maszyna do lodu bardzo by się przydała ).

Wysokość raczej koło 150cm, ale to nie jest dla mnie w tym momentu kryterium najważniejsze, bo jak znajdę coś, co naprawdę mi się spodoba i będzie w przyzwoitej cenie, to trochę wyższa czy trochę niższa (jeśli dalej pojemna) nie ma większego znaczenia. Oczywiście dwa metry to przesada, bo raz, że tylko ja do tego sięgnę, a dwa, że na lodówce stoi telewizor i dobrze by było, gdyby oprócz słyszenia dźwięku widać było również choć trochę obrazu


Cytat:
Pamiętaj, że dzisiejsze lodówki mimo takiej samej wysokości mają mniejszą pojemność niż te starsze - oraz poszczególne modele mają trochę inne proporcje - zamrażalnik/chłodziarka (nawet w tym samym typie np. lodówek z zamrażalnikiem u góry)
O tym nie wiedziałem. Ale prawdopodobnie i tak kupimy trochę wyższą niż poprzednia (ta ma 144cm), więc raczej nie stracimy miejsca, a może nawet trochę zyskamy. Zwłaszcza, że ta obecna pod względem pojemności jakoś rewelacyjnego wrażenia nie sprawiała..


Cytat:
Ciekaw jestem jaką masz obecnie - Polar czy inna ?? I czy jest już z tych energooszczędnych - podejrzewam, że nie - w takim przypadku może warto pomyśleć o nowej jednak.
To jakiś stary rupieć kupowany przynajmniej 10 lat temu i niewykluczone, że nawet specjalnie sprowadzany. Nazywa się chyba Mińsk 15M z tym, że jest to pisane po rosyjsku (stąd pewien nazwy nie jestem). Marka raczej znana, bo osoby, do których dzwoniłem pytając o naprawdę kojarzyły bez problemu. Niemniej jednak swoje lata już ma..


Cytat:
Więcej napiszę później - i współczuję Twojej Mamie i Tobie - taki problem przed świętami - pech i tyle ...
No nie było to przyjemne tym bardziej, że święta planowane były u nas i rodzinka miała się zjechać. Teraz nie bardzo wiadomo, czy nie trzeba będzie zmieniać planów, bo jednak niektóre planowane potrawy bez lodówki raczej się nie obędą..

Ale jeszcze zobaczymy
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post