Podgląd pojedynczego posta
Stary 29.04.2006, 23:04   #14
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez gallus
To skype działa pod Windowsem '98?
Kiedyś jak skype było nowością to nie działało pod '98, a jak działało to nie tak jak trzeba. Kiedyś próbowałem skonfigurować je kuzynowi pod ww systemem ale mi się nie udało, były ciągle jakieś dziwne echa i przerwy...
PS1 Może osoba, z którą łączy się MaciejT ma W'98?
PS2 Z tego co widze na amnezji to nadal w opisie jest, że skype przeznaczony jest dla Windows 2000/XP
Owszem - działa
Z tym, że po pierwsze - masz rację, że zawsze się mówiło, że Skype działa tylko pod Windows XP/2000 - i nadal tak się oficjalnie mówi. Ja na początku też w ogóle nie brałem go pod uwagę przy Win98 - ale kolega @joujoujou jak dobrze pamietam, wyprowadził mnie z tego błędu - tzn. powiedział, że praktycznie zazwyczaj Skype pod Win98 działa.
I taka też jest prawda - nie wiem jak jest z najnowszymi wersjami - ale wersje 1.3...., których używam zarówno ja, jak i np. mój Wuja, mający też Windows98 działają Może nie tak płynnie jak pod XP (choć wiem, że tam też nie zawsze jest idealnie ), ale nie jest źle - wręcz często nawet dość dobrze.
Natomiast co do jakości - to tutaj akurat według mnie sporo zależy od ...wydajności komputera. Bowiem u mojego Wuja właśnie na Windows 98 ale na Celeron 900 działa Skype zdecydowanie lepiej niż u mnie - PII 350 ( w sumie to nic dziwnego - wg. producenta minimalne wymagania to 400 MHz ).
A oboje korzystamy z takiego samego łącza neo 256 (na 128 było też w sumie bez różnicy).
Choć akurat u mnie sporo zależy od dnia - trafi się taki, że można i godzinę rozmawiać bez problemu (i to zarówno ze wspomnanym Wujem, czy też innymi osobami mającymi akurat już WinXP), a czasem szlag człowieka bierze .

Pozdrawiam
ro29
__________________


Ostatnio zmieniany przez ro29 : 29.04.2006 o godz. 23:11
ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post