Dyskusja: Jaki monitor LCD ?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.04.2006, 22:00   #54
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !
Cytat:
Napisany przez AleX69
moze inaczej ... wszystko juz napisali na Forum MVA
(...)
Poczytałem tam sobie trochę i ... ja nie chcę LCD !!
Jak ponoć po przesiadce niektórym ludziom oczy wysiadają, trzeba się godzinami męczyć z ustawieniami itd. ??

A tak bardziej na serio - ostatnio dwa razy siedziałem po 3-4 godziny przed LCD 17 cali - na szczęście na oczach tego zbytnio nie poczułem ... tylko rozdzielczość 1280x720 (chyba) - to nie dla mnie - tragedia - zero wygody - chyba musiałbym postawić sobie monitor z 30 cm przed oczami (co prawda tamten stał z 60-70 cm- ale wątpię aby przybliżenie na 40-50 cm dużo dało).

Cytat:
Napisany przez mgit
kwestia przyzwyczajenia ja pracuje na monitorku CRT LG StudioWorks 55i odświerzanie 60 Hz przy rozdzielczości 1024x768 już 10 lat praktycznie i nie zmieniłbym na nic innego, miałem doczynienia z monitorami o odświerzaniu 100 Hz ale 60 Hz jest o niebo lepsze (przyzwyczajenie)

Znam wiele osób co pracuja na monitorach z jeszcze niższym odświerzaniem i nie narzekają
Racja, że kwestia przyzwyczajenia - ale bez przesady - 60 Hz to jednak bardzo mało - dla mnie minimum to 75 Hz - a najlepiej to 85 Hz (jeśli oczywiście można więcej to czemu nie )

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post