Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.05.2006, 10:01   #33
prometeusz
Guru
 
Avatar użytkownika prometeusz
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Posty: 8,319
prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>prometeusz ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez adbok
Mógłbyś podać przybliżony koszt takiej modernizacji audio?
Są jakieś spadki napięcia na kondensatorze?
nim to zrobie, najpierw wrazenia z testow - tak mnie wciaglo ze wczoraj do pracy nie pojechalem
Wiec po kolei zabralem sie w koncu za te drzwi.
wytlumilem jak trzeba (no moze nie az cale jak sie robie w warsztatach - nie musialem autko fabrycznie ma porzadna folie silikonowa).
Po odpaleniu plyki - testuje zawsze na jakiejs tam madonnie( nie znam tytulu) , plytka niesamowicie "basowa"( latwo zauwazyc na niej roznice) stwierdzam z wielka przyjemnoscia poprawe na powiedzmy 5-7 % lepiej .
Glosniczki lataja bez oslon tak pieknie jak w czeskich SHAN ASTEC 250 (glosnik vify z tego co pamietam).
POtem postanowilem zajac sie jeszcze tylnymi.
Zabudowalem na poczatek moje obudowy - tak by byly zamkniete - 2l.
w sumie zajelo mi to jakies 2h i ku mojemu zdziweniu wielka lipa, powiekszylem do 3 litrow - w zasadzie bez wiekszej roznicy.
Piekne basisko zniknelo, pojawil sie dudniacy bas- tam gdzie schodzi glosnik najnizej.
Nie mowiac juz o membranach stojacych prawie w miejscu.
Wiec wrocilem do mojego poprzedniego rozwiazania z mala modernizacja, zasloniete sa boczne otwory w tych moich skrzynkach( to czarne), jedynie dol otwarty i wszystko porzadnie wytlumione w bagazniku szara gabka - tak w jakiem sprzet komp. pzrychodzi .
I to byl strzal w 10.
Podsumowanie.
Drzwi maja jakies 40l i nie jest dziwne ze graja wysmienicie.
W przypadku gdy sie nie ma suba i glosnik musi przeniesc cale pasmo nie widze innej mozliwosci nie komora min tyle ile w drzwiach - jak jestesmy z tego zadowoleni.
Moj bagaznik ma teraz jakies 260l.
Dobre wyizolowanie i wytlumienie spowodowalo w sumie komore zamknieta .
Patrzac na to w ten sposob to na jeden glosnik przypada 130l czyli tylko 3 razy wiecej niz w drzwiach.
Idealnym rozwiazaniem bylo by stworzenie komory pod pokla wielkosci przynajmniej 60l, ale gdzie ja wtedy pomieszcze bagaze.
Zostawiam wiec tak jak jest .
I jeszcze wrazenia odsluchowe, jak mam ochote posluchac ciszej - ciszej to znaczy i tak glosniej niz na zwyklym radyjku to podbijam basy na moim JVC poprzez laudnes( basisko schodzi wtedy tak nisko, ma sie wrazenia jakby w bagazniku sub byl schowany miesiste basisko .
Natomiast jak chce glosniej - wylaczam laudes i sluchanie dalej robi sie przyjemne na duzo wyzszym zakresie - zaznaczam nadal jest to przyjemne dla uszu.
A teraz koszt modernizacji.
Wiec po kolei
Kable polaczeniowe(RCA x 2komplety + zasilajace oba do akumulatoa) 160PLN
Nastepnie 18m kabla glosnikowego po 14PLN za m = 252PLN
kondensator 180PLN
konektorki 80PLN
wzmacniacz 600PLN
zabudowa + material (wykladzina) 60PLN
klemy 40PLN
maty bitumiczne 96PLN
glosniczki juz mialem 2 komplety po 330PLN = 660PLN
No i to radyjko dostalem za moje sony na allegro 320PLN
Wiec dwie ostatnie pozycje to 1000PLN to co mialem + 12m kabla 168 = 1168PLN.
Sama modernizacja to
1300 bez przesylek - duzo towaru bylo ze sklepow internetowych i allegro
doszly do tego jeszcze narzedzia za jakies 200 PLN
edit
co do spadkow na kondensatorze - niewielkie ale sa no i oczywiscie przy glosnym sluchaniu
__________________




Ostatnio zmieniany przez prometeusz : 16.05.2006 o godz. 10:21
prometeusz jest offline   Odpowiedz cytując ten post