Dyskusja: Jaki monitor LCD ?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.05.2006, 19:48   #88
MaciejT
Team Member
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika MaciejT
 
Data rejestracji: 20.06.2000
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 1,952
MaciejT zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ormianin
Wracam do tematu bo mi moj CRT Samsung wysiadl (przegrzal sie), wydawalo mi sie ze to tylko elektrolity a tutaj masz babo placek - przetwornica napiecia, fachman moze naprawic, ale mowi ze naprawa sie nie oplaca, bo wyjdzie drogo i nie ma sensu ladowac w 6 letni monitor... i co ja teraz zrobie? Kupic nowy monitor to dzis naprawde problem, LCD te tansze to glownie TN, CRT coraz mniej na rynku... no i kasa na ten cel tez mizerna
Rozumiem jak najbardziej. Wez tylko 1 poprawke: kupisz taniego CRT, rozwali Ci oczy (juz to przerabialem, wcale nie byl taki tani, a wytrzymal rok zanim sie go pozbylem). Kupisz TFT z matryca TN, bedziesz niezadowolony, i docelowo w obu przypadkach bedziesz dazyl do kolejnej wymiany monitora "na lepszy".

Polecam jednak uzbierac/pozyczyc, i od razu kupic MVA/PVA. Nie pozalujesz.

Zawsze gdy jestem u kuzyna i widze jego monitor podczas pracy (dla niezorientowanych: AG Neovo E-17 http://www.agneovo.pl/products/E-17A.htm ) kupiony 2 lata temu (latwo mozna sprawdzic dokladna date, szukajac tu na forum moich przebojow pod haslem ORLEN / monitor.pl), jedno zdanie cisnie sie na usta: "REWELACJA". To jest po prostu niesamowite, ale ponaddwuletni monitor TFT jest lepszy od wiekszosci dzisiejszego chlamu, ktory mozna obecnie podziwiac na polkach elektromegamarketow/marketow/dyskontow.

To jest moje zdanie, a zrobisz jak bedziesz uwazal (lub jak pozwola finanse).
__________________
Copyright (C) 2000-2011 MaciejT, All Rights Reserved
MaciejT jest offline   Odpowiedz cytując ten post