Dyskusja: Adobe Premiere 2.0
Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.05.2006, 06:16   #4
tompol
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Posty: 97
tompol zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A co to jest za wersja 2.0 ?
Osobiscie uzywam Adobe Premiere 6.5, kiedys uzywalem 4.0, jakis czas uzywalem 7.0, ale z niej zrezygnowalem, mam tez wersje PRO ale jakos sie nie moge zdecydowac by sie za nia zabrac...
Ale 2.0? Nie mam pojecia co to za wersja...

W ustawieniach encodera w AP 6.5 mozesz ustawic bitrate minimalny, maksymalny i sredni i balansujac tymi parametrami uzyskasz rozna wielkosc pliku i rozna jakosc.
Jednak jakosc wynikowego pliku uzyskanego tym encoderem mnie przynajmniej nie zadowala, pozostawia wiele do zyczenia i nigdy go nie uzywam. O kalkulatorze w adobie nie slyszalem, ale moze czegos nie wiem.

By uzyskac dobra jakosc i miec kontrole nad wielkoscia pliku robie zupelnie co innego. Byc moze jak powiem co to znajda sie tacy co mnie wysmieja, ale ja i tak bede tak robic bo zalezy mi zawsze na najwiekszej jakosci i taka uzyskuje.
Dotyczy to oczywiscie filmow ktore sam montuje w AP.
Mianowicie po zmontowaniu calego filmu zapisuje film do AVI nieskompresowanego. Powstaje w ten sposob gigantyczny plik - 1 godzina filmu to ok. 100GB. Nastepnie dopiero ten plik podstawiam pod TMPEG Encoder ustawiajac odp. parametry kompresji. W przedostatnim oknie encodera wyswietlana jest przewidywana wielkosc pliku. Nigdy ona nie jest zgodna z wielkoscia uzyskana ale jest bardzo zblizona.

Mozna tez do kompresji uzyc Cinema Craft Encoder.

Jestem pewien ze nikt tak nie robi i robic nie bedzie heh. Ale co tam...
tompol jest offline   Odpowiedz cytując ten post