Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.05.2006, 17:59   #50
azrael_tear
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.05.2006
Posty: 1
azrael_tear w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja mam nastepujące pytanie:
Mam wszystkie odcinki StarGate SG1 na CD w DIVX. Postanowiłem sobie nagraćje na DVD. Jako że mam drukarke CANON IP4200 to moge wydrukowac okładki. Jednak pomyslałem też o czymś innym. A mianowicie o przerobieniu takowych (DIVX'ów) na format DVD oraz dorzucenie MENU. Można powiedzieć że udało mi sie to w 100%. Użyłem do tego celu programu VSOConvertXToDVD. Stworzył mi płyte ładną DVD-VIDEO ze zintegrowanymi napisami i prostym MENU. I to własnie jest problem ... to menu może i jest funkcjonalne ale jakoś nie spełnia wogóle moich oczekiwań. W związku z tym chciałem wyedytować to Menu. Bardzo pomocny okazał się sposób opisany powyżej (troche trwalo nim skapowałem o co biega ale jakos to poszło). Jednak mam kilka pytań bo nie wszystko wyszło tak jak powinno. A mianowicie:

- oryginalne Menu (te zrobione przez VSO) polegało na tym że były nazwy trzech odcinków obok których były kwadraciki oznaczające aktualnie wybraną pozycję ... proste, skuteczne ale jednak czegoś tu brakuje

- po zmianie Menu wyzej opisanym sposobem (miedzy innymi dodałem inne nazwy tytułów i inną czcionkę) stracily mi się owe kwadraty i niestety podczas odtwarzania nie mam pojecia która pozycja jest zaznaczona. W jaki sposób zrobic to by było to widoczne

- Kolejna sprawa to mała róznica w edycji ... mianowicie u mnie Menu znajduje sie w pliku VIDEO_TS.VOB a nie jak to jest w przykładzie ... VTS_01_0.VOB którego to pliku nie mam wogóle ....
azrael_tear jest offline   Odpowiedz cytując ten post