Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.06.2006, 21:19   #90
MQs
Poważny używkownik
 
Avatar użytkownika MQs
 
Data rejestracji: 16.02.2005
Lokalizacja: Manowce Zdrój
Posty: 389
MQs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pykson
...wierna suka odwzajemnia jego uczucia pozwalajac Zenkowi na zaspokojenie swoich potrzeb....
Opierając sie na błędnych załozeniach można z całą pewnością stwierdzić, że ziemia jest płaska na przykład.

Cytat:
Napisany przez pykson
Ktos, kto akceptuje marsze homo (nie wspominajac juz o pedofilii), jest w moim przekonaniu albo nieodpowiedzialny, albo wisi mu przyszlosc tego kraju, albo jest tepy albo boi sie byc niemodny. Trendy byc 'tolerancyjnym'. Moze i tak, ale przeciez nie mozna tolerowac wszystkiego.
Jeżeli brak tolerancji ma się wyrażać wydawaniem opinii to oczywiście nie ma w tym nic złego (wolność poglądu). Jeżeli natomiast nawołujesz do szykanowania osób homoseksualnych (ew. wprowadzić przymusowe "leczenie" - tutaj zdać się mogę jedynie na twoją zdolność empatii) to jestem skłonny ponieść tą wątpliwą odpowiedzialność - opierając się chociażby na doświadczeniu kultur zachodnich, gdzie geje i les. "współistnieją" już od dawna (Holandia mimo wszystko zabrnęła w tym za daleko jak dla mnie).
Jawne okrucieństwo przeciwko braku (wątpliwej) odpowiedzialności: Na stosach palono kiedyś czarownice za to, że..., ..., ... itd. (czasami czarownicą była poprostu ładna dziewczyna, która "nie dała" sołtysowi). Ten,kto wystąpiłby w jej obronie byłby nieodpowiedzialny (czytaj: wspólnik lub opętany) bo przecież ona (skoro nawet niczego jej nie udowodniono) może w każdej chwili ..., ...., ... itd.

Pewnie, że nie mozna tolerować wszystkiego. Ja nie toleruję bardzo wielu rzeczy - kieruję się miedzy innymi zasadą:
Nie toleruję żadnego przejawu krzywdzenia innych! (Nie wliczam tu kary za popełnione czyny)
Pedofilia się tu jak najbardziej zalicza, homoseksualizm - nie.

Świat nie jest czarno-biały, ale ta zasada rozwiązuje wiele rozterek moralnych - przez wielu jest jednak niezauważana - być może dlatego, że wydaje się zbyt prosta jak na tak skomplikowany świat.
__________________
MQs jest offline   Odpowiedz cytując ten post