Dyskusja: Rodzaj gospodarki
Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.06.2006, 10:20   #48
Banana Coctail
Banned
 
Avatar użytkownika Banana Coctail
 
Data rejestracji: 27.08.2003
Lokalizacja: Nigdzie
Posty: 2,094
Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Banana Coctail jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@nimal nie ma ekonomii nie politycznej od tego by trzeba zaczac. Kapitalizm jest powiazany z liberalizmem, co jest juz pewna doktryna polityczna; pojecie rynku tez sie w to wlicza. Prowadzenie efektywnej gospodarki rynkowej, dla malej czesci spoleczenstwa, to zadna wieksza sztuka. Gospodarka oddolnie planowana - przynioslaby olbrzymie korzysci calem spoleczenstwu, lecz trzeba odwagi i umiejetnosci by zrealizowac taki pomysl. Najwieksza stope zyciowa maja robotnicy w realnym socjalizmie, nie kapitalizmie (relatywnie).

@Kristoferros to nie jest tak ze ludzie ponosza odpowiedzialnosc za to, ze nie maja pracy (w wiekszosci). To wina panstwa. Dlatego panstwo powinno nakarmic swoje biedne dzieci, wlasnie przez zasilek dla bezrobotnych i zaczac wytwarzac miejsca pracy (a jest ich sporo tylko trzeba chciec je zauwazyc).
Banana Coctail jest offline   Odpowiedz cytując ten post