Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.06.2006, 08:48   #6
BD
Team Member
CDRinfo VIP
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Posty: 2,210
BD zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Gomez47
Napewno pamiętasz początki CDR w Polsce - wtedy norma bylo dodawanie Cyberlinka lub Intervideo jako playera softdekodera oraz Roxio w maksymalnej konfiguracji do budowania płyt. Napędy były wtedy bardzo drogie może dlatego, a pozatym te w Polsce sprzedawane były przeznaczone głównie na rynek amerykański.
Pamiętaj bo swoje osobiste kontakty zaczynałem od pożyczanej od znajomego z firmy nagrywarki HP, która paliła krążki x2. W komplecie była jakaś wersja WinOnCD, który wtedy był firmowany jeszcze przez firmę CeQuadrat czy jakoś tak. To był bardzo wygodny program i w porównaniu do tego co używało się wcześniej było dużo łatwiejszy w nagrywaniu.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Od kilku lat przy lawinowym spadku cen także wyposażenie w software napędow jest coraz uboższe. Rzadkościa jest jakiś player, dekoder mpeg, kiedyś standard wyposażenia. Są producenci dodający do boxów jedynie.. sterowniki pod DOS. Już nawet Nero - trial! - potrafia dodawać.
Tak jest bo niestety konkurencja na rynku optyki jest ogromna i wszyscy gonią z cenami w dół. Swego czasu interesowałem się tematem kosztów i np. dowiedziałem się wtedy, że w cenie napędu na koszty ulotek i dokumentacji przewidziano zaledwie kilka centów.

Co do tego, że dają nero Trial to raczej mylisz wersję Nero Suite - to taka okrojona wersja o mniejszych możliwościach. Oczywiście można za jej pomocą nagrać najważniejsze rodzaje płytek. Działanie taki jest zrozumiałe bo pełna wersja Nero 7 kosztuje ok 280 zł jak dobrze pamięta. Czyli prawie 2 x tyle co nagrywarka.

Cytat:
Napisany przez Gomez47
Moe ktoś inny zechciałby podjąć się porównawczego testu najnowszych wersji?
Podsunąłem pomysł Bartezowi bo to on jest naczelnym portalu.
BD jest offline   Odpowiedz cytując ten post