Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.07.2006, 19:06   #74
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Pablo1964
Ciekawe, czy jeżeli w reklamie firma pisze, że wytrzyma 300 lat a skopie się po dwóch, można ją skarżyć za nierzetelną reklamę? W Stanach podobno tak.
A tak na serio: na podstawie Waszych doświadczeń, jak długo wytrzymują nagrania na płytach CDR/DVDR? Ja pierwsze CD nagrywałem 5 lat temu i chodzą do dziś. Wyjątkiem była jedna niemarkowa płyta CD-R Icam, która całkowicie "siadła" po roku.
W teście CHIP-a pisali, że lepiej nagrywały się płyty RW w stosunku do R. Czy ze względu na różnicę w budowie tych płyt, są one Waszym zdaniem bardziej czy mniej wytrzymałe? Mam na myśli zastosowanie nośnika RW do jednorazowego zapisu. Tego jeszcze nikt nie poruszał, ale jeżeli okaże się, że są lepsze, to może tędy droga?
RW sie nagrywaly lepiej bo jest ich mniej (latwiej kontrolowac wlasciwie wpisy w BIOSach) oraz sa produkowane w wiekszosci tylko przez znanych producentow - mniejszym oplaca sie poprzestac na jednorazowych, bo tylko to maja szanse sprzedac w takich ilosciach zeby sie inwestycja w linie zwrocila.
pawelblu jest offline