Podgląd pojedynczego posta
Stary 13.08.2006, 23:12   #10
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

Cieszę się, że ktoś w końcu zabrał się za tą tematykę .

Po pierwszym przeczytaniu nasunęło mi się kilka uwag :

- jaka norma określa ilość dopuszczalnych błędów dla płyt DVD i CD ?, przydała by się chociaż nazwa, a może i odnośnik

- maksymalne wartości PIE i PIF zależą przecież od ustawień ECC, czyli ilości bloków danych sprawdzanych na obecność tychże błędów w ciągu sekundy. Przy ECC 8/8 wartości maksymalne to rzeczywiście 280 i 32, ale nie wszystkie napędy testują przy takim ustawieniu !, dla LiteON-a gdzie jest to 8/1 zmieni się diametralnie wykres dla PIF, bo tutaj maks to tylko 4, a nie 32. To przy jakim ustawieniu ECC został wykonany test nośnika pojawia się na końcu w tabelce z podsumowaniem. Proponuję aby zapoznać się z tym postem. Reasumując, moim zdaniem trzeba wprowadzić korektę co do opisu dopuszczalnych ilości błędów.

- nie za bardzo rozumiem, dlaczego test na BenQ został wykonany z prędkością 8x a na LiteON z 4x, czy norma nie precyzuje z jaką konkretnie wartością ma być on wykonywany ?, przecież wiadomo, że wyższa prędkość oznacza więcej błędów

- proponuję również, aby zamieścić informacje o tym, że nie zawsze idealny wykres gwarantuje poprawne odtworzenie nośnika w odtwarzaczu stacjonarnym, jak również to, że często płyty uzyskujące wykresy przekraczające nieco normę nie wykazują żadnych problemów w działaniu. Przydałoby się też info, że na różnych napędach jak i w różnych programach uzyskiwane wyniki mogą być diametralnie różne. W rzeczywistości oznacza to, że takiego testu nie można traktować jako wyroczni, a wiele osób wyrzuca płytki uzyskujące wyniki w granicach 90-95 !.
edit : teraz widzę, że jest już o tym mowa w ostatnim zdaniu więc można ten punkt potraktować jako nieważny, jakoś mi to umknęło

To tyle na razie z mojej strony.

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 14.08.2006 o godz. 00:20
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post