Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.09.2006, 20:19   #20
Smartek
HDmaniak
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Smartek
 
Data rejestracji: 20.10.2002
Lokalizacja: Łódź
Posty: 8,859
Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Smartek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cytat:
Napisany przez pepperman
dlatego biedny, choc ma mniej pieniedzy powinien miec za to wiecej rozumu i spokojie czekac obserwujac rynek
Gratuluje.
Czekaj sobie.
Zobaczymy kiedy Ci sie znudzi :-D.

Co do plazmy - jestem pelen podziwu.
Oczywiscie od czasu ostatniego posta zonglowalem opcjami i roznymi ustawieniami wyswietlanego obrazu.
Sama plazma powala na pierwszy rzut oka doskonala czernia i biela obrazu.
Nie wiem dlaczego, ale w CRT tego nie bylo widac, tutaj czarny jest po prostu.. CZARNY ^^.

Doszedlem do wniosku, ze najlepszy obraz (a raczej aspect ratio(?)) jest na zoom1 (jak komus przeszkadzaja lekko splaszczone glowy ;-)) lub Auto format obrazu (wtedy sam 'inteligentnie' rozciaga jesli sa np. czarne pasy podczas niektorych filmow - ostatnio co raz czesciej takie widzialem) i obraz wtedy jest _akurat_ (przy czym zostaje tylko czekac na prawdziwe 16:9).

Okazuje sie, ze kiepska jakosc obrazu na kablowce byla wina zlych ustawien - za duzy kontrast i ostrosc - wtedy widac wszystkie niedoskonalosci.. - nie pozostaje nic innego jak czekac na platforme ITI i kilka kanalow w HD (z tego co wiem Discovery ma byc tak puszczany ;-D). Oczywiscie wciaz nie jest to ideal, ale da sie ogladac tak jak na CRT tylko... przy 42 calach ;-D.

Zauwazylem, ze DVD musi byc odtwarzane z mojej nagrywarki Sony, a nie jak to robilem wczesniej z Xboksa (chyba jakies lepsze przetworniki obrazu - jesli cos takiego w ogole istnieje?). Obraz wtedy jest znacznie ostrzejszy i zywszy (choc to tez moze byc znowu kwestia ustawien.. za duzo ich w tej konsoli i nie chce mi sie grzebac.. dzisiaj). Z odleglosci 2m i przy jednoczesnym, dobrym naglosnieniu wrazenie jest niesamowite!

Zdazylem tez w miedzyczasie obejrzec Xvida w HR (najnowszy odcinek Prison Break'a w rozdzielczosci 960x528) i nie moglem w to uwierzyc - obraz jest _LEPSZY_ niz na wczesniej testowanych koncertach/filmach DVD! Mysle, ze to zasluga wysokiej rozdzielczosci tego PB.

Probowalem tez troche doszukac sie jakichs powidokow na ekranie, ale nic nie widac. Z tego co czytalem plazme trzeba 'dotrzec', wiec przez miesiac pochodzi na standardowych ustawieniach i polowie kontrastu (swoja droga - jak kontrast jest na maksa to nie da sie normalnie patrzec na ekran, a po kilkunastu minutach mecza sie oczy).

O kablu component oczywiscie wiem i jest juz nawet zamowiony ;-). Wtedy Xboksa bedzie szlo przelaczyc na NTSC (wieksza rozdzielczosc) dzieki czemu panel jeszcze bardziej "rozwinie skrzydla".
Wybor padl na http://allegro.pl/item122619556_kabe...lcd_tv_ss.html

Mam nadzieje, ze ten bedzie OK.

Telewizorek wnioslem sam z ojcem na 3-cie pietro, wiec nie byl jakos zbytnio ciezki (sila nie grzesze..). A sama metalowa noga (ktora apropo kosztowala 700zl..) mialem wrazenie, ze wazyla tyle, co polowa calego pudla od plazmy ;-D.

Podsumowujac - zakup dobrego panelu jest na dzien dzisiejszy dobrym pomyslem. Przy kablowce obraz jest dobry i nie wkurza pod warunkiem, ze patrzy na niego minimum 1,5m od ekranu, blizej widac lekka pikseloze choc to tez roznie, bo z tego co zauwazylem - na zagranicznych kanalach jest znacznie lepiej (obraz zaczyna dorownywac jakoscia do DVD).
Na ekranie nie widac tez odbijajacego sie swiatla 'dziennego'. Bylem przewrazliwiony na tym punkcie po obejrzeniu kilku wylaczonych plazm Pioneera (ekran byl w nich jak lustro - do tego strasznie jasny).
Z Divxami i Xvidami tez nie ma wiekszego problemu, a na DVDRipach obraz jest o klase lepszy niz z kablowki.

Czekam na ten kabel o ktorym wczesniej wspominalem i ewentualnie dopisze spostrzezenia. Sporo tez zauwaze po kilku dniach, wiec bede stopniowo cos tu dodawal ;-).

Jesli ktos ma pytania to prosze pisac - postaram sie odpowiedziec w miare mozliwosci.

Pozostaje czekac na nadawanie w 16:9 i dobra oferte platformy cyfrowej ITI.

Ostatnio zmieniany przez Smartek : 01.09.2006 o godz. 20:23
Smartek jest offline   Odpowiedz cytując ten post