Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.09.2006, 00:33   #32
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69
pepperman@ widze ze wiesz o czym piszesz
to moze przypomne innym ze HDTV to 1080i (1920x1080), 720p/i (1280x720)
jesli chodzi o medium to 42" az sie chce wiecej niz tylko 576p/i (720x576) DVD
a naprawde jak na starczy ...
wczesniej blednie pisalalem ze DVD wyswietalane jest w 720p/i
dziekuje za info. przepraszam, ze nie wiedzialem co to hdtv . kupowanie plasmy lub lcd tylko po to, zeby sobie fakty obejrzec to glupota.

Cytat:
Napisany przez AleX69
plazma zre tyle pradu co zyrandol z 6 zarowkami po 40W
nie wiem na co tu czekac? wszystko zalezy od funduszy/mozliwosci
ale coz jeden zbiera znaczki drugi klej od znaczkow ...
biorac pod uwage, ze to +/-250W, a 32' CRT to 130W.. zrezta Twoje zalozenie jest mocno optymistyczne.. ja Ci kupowac nie bronie.

Cytat:
Napisany przez AleX69
piszesz ze LCD razczkuje ... to ci powiem ze jako medium na TV nie zacznie samo chodzic
to ze produkuja to nie zaczy ze mam to kupic ... z dwojga zlego wole kupic CRT 32" 16:9 za 1800,- niz za tyle LCD 21" 4:3 ...
nie do konca rozumiem Twoje przeslanie.. wiekszosc tego co jest w sklepach lcd to naprawde slabizna. CRT je bije.

Cytat:
Napisany przez AleX69
mogl bys rozwinac - jakie plazma posiada wady?
poznizej inna osoba juz wspomniala o "czerni'. pomijam juz fakt, ze do tej pory nie wyeliminowano efektu wypalania, choc na pewno go zmniejszono. wedlug mnie nigdy to sie nie uda calkowicie. plasma to po prostu swietlowka . tylko taka "troche" bardziej skomplikowana. energooszczedne to tez nie jest.

Cytat:
Napisany przez AleX69
czyli chodzic po sklepie i slinic sie na widok ... a jak mu postawisz takie cos w domu to bedzie pod sufit skakal
no ja nie slinie sie . tv jak tv. faktycznie widzialem jednak kidys plasme pioneera, ale za okolo 20K. wygladalo to nawet nawet.

Cytat:
Napisany przez AleX69
powiedz mi co tu jest do obserwowania? wszystkie technologie/produktypojawiaja sie coraz czesciej swymi ulepszeniami kusza nabywcow by wymienili swoj stary na nowy lepszy model ...
roznica miedzy panasonic'kiem PA50 a PA60 to wieksza energooszczednosc
panelu, dodane HDMi i jakies pierd*ly lepszego obrazu
nie chodzi o nowe tv jako takie, ale matryce/panele.

Cytat:
Napisany przez AleX69
zasada jest prosta bez "zboczen" obserwatora ... prosta droga choroby psychicznej potrzebuje, stac go to niech kupuje a nie czeka na lepsze - wszystkie rynki doganiaja w swej czestotliwosci pojawiania sie nowych modeli rynek komputerowynowy model kina domowego panasonic wydaje co rok ... wybacz nie bede czekackolejny rok bo pojawi sie lepsze/nowsze ...
przeciez nie musisz. wiem tez jednak, ze np. plasmy ciezko poznije pozbyc sie .

Cytat:
Napisany przez Smartek
@pepperman - Prawda jest taka, ze jesli chcialoby sie czekac na jakis sprzet, az 'stanieje' to czekac tak sobie mozesz do usranej smierci.
Co bys nie kupil - na nastepny dzien i tak juz jest do dupy ^^.
Za technologia nie nadazysz, tyle.
nie chodzi o pieniadze .

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 02.09.2006 o godz. 00:36
pepperman jest offline   Odpowiedz cytując ten post