Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.09.2006, 15:36   #21
latet
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 04.08.2003
Posty: 691
latet zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez tomek.xp
@latet
tak dla porównania (ta sama nagrywarka, prędkość i płyta)
Verbatim DVD+R DL x2.4@x2.4 palona LG GSA-4163B v106A
Załącznik 33538
niby wartości maksymalne błędów w normie ale do dobrze wypalonej płyty to jej sporo brakuje.
Jak dla mnie PIF-max=12 to zdecydowanie ponad normę. Uznaję, że norma to jest do 4 włącznie.

Bardzo dziwne i niewesołe, że takie same płyty, na tym samym sprzęcie, tak różnie się wypaliły. A może to tylko oszustwo na etapie testowania, może mój Lite-ON i Twój Benek oceniają te same płytki całkiem inaczej?

A ja przed chwilą wypaliłem kolejną, taką samą, tym razem z prędkością x4 (czyli x2.4@x4). Wyniki:
PIE-max. = 22
PIE-śr. = 4.84
PIF-max. = 2
PIF-śr. = 0.02
(poniżej załączam screeny)

Jak widać, opłacało się wypalać ją szybciej, nie dość że lepsza jakość niż przy x2.4, to jeszcze czas wypania był o 20 min. (!!!) krótszy! (42:50" vs. 22:48").

Tylko 1 rzecz dziwna - zawsze robię wczesniej plik kontrolny .SFV i zawsze potem kopiuję zawartość wypalonej plytki na dysk i sprawdzam sumy kontrolne. I zawsze mi się zgadzały, nawet dla kompilacj Video-DVD spod Nero. A tym razem nie! Ale "bad CRC" jest tylko w przypadku tych kilku pierwszych małych pliczków na DVD. Duże VOB-y mają CRC ok!
Wnioskuję więc, że to Nero coś celowo zmienił w tych plikach, wszak kompilacja DVD-Video to nie jest zwykłe wypalanie danych.
Ale przy kompilacjach jednowarstwowych nigdy mi nic nie zmieniał.
Może tylko przy dwuwarstwowych się to dzieje? A zmienił sporo, bo wielkość tych plików różni się o kilkadziesiąt KB.
No, ale film odtwarza sie spoko, i w kompie i w WIWIE.

Pozdrawiam,

latet
Dołączone obrazki
File Type: png !Verbatim_MKM-001_x2.4@x4.png (30.9 KB, 233 oglądane)
File Type: png !Verbatim_MKM-001_x2.4@x4-bench.png (30.9 KB, 193 oglądane)
latet jest offline   Odpowiedz cytując ten post