Dyskusja: Jaki telewizor HD?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.09.2006, 13:32   #39
Ormianin
Komandor
 
Avatar użytkownika Ormianin
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Oława
Posty: 6,348
Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Ormianin ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
To co opisujecie jest po prostu zbedne, przekonywanie wyzszosci plazmy nad CRT nie ma porownania, jako ze ja tez jestem na etapie poszukiwania nowego odbiornika TV wiec podziele sie z Wami swoimi przemysleniami.

Po pierwsze wybor plasmy, czy tez LCD, ma uzasadnienie przede wszystkim przy wielkosci ekranu ponad 32 cale, oraz ergonomii (powieszenie na scianie).
CRT powyzej 32 cali sa trudne w produkcji i praktycznie nie wystepuja powszechnie, jednostkowe modele do 37 cali mozna nabyc ale za ta cene rowniez mozna nabyc doskonaly plasme, LCD (mam na mysli doskonaly CRT Sony KV-36HQ100 36 cali)
Jesli ktos szuka duzego ekranu np. 42 cale i nie ogranicza go gotowka to zdecyduje sie na plasme. Jesli ktos ma mniej pieniedzy wybierze mniej doskonaly LCD, z tym ze LCD lepiej skaluje w HDTV 1080i, obraz jest po prostu bardzej dokladny, szcsegolowy, wprost odwrotnie niz plasma, to mala uwaga, ktora zwolennicy plasmy dostrzega zapewne albo i nie.
Ale oprocz konsol czy komputerow nie mozna inaczej generowac obrazu HD i dla zwyklej telewizji nie ma sensu rzucac sie po plasme a tym bardzej na tansze LCD, a oferta ITI to na razie tylko propozycja.

Do kablowki LCD sie zupelnie nie nadaja, bo wszyscy wiemy jak wyglada przeskalowany monitor LCD, tego sie nie zaakceptuje, chyba ze ktos nie wiedzial nigdy prawidlowego obrazu na LCD i akceptuje to co ma, cieszac sie ze ma plaskacza wiszacego na scianie. Jesli chodzi o wybor plasmy czy tez LCD dla kina domowego i duzego rozmiaru wyswietlanego obrazu, to ci z zasobnym portfelem nie wiem dlaczego ale nie zdecyduja sie na projektor albo na TV z tylna projekcia - raz ze obraz jest swietny a dwa ze widz czuje sie jak w kinie

Ja zdecydowalem sie na tanszy CRT, Philips 32PW9551, 32 cale mi odpowiada, telewizor wystwietla obraz w HD 1080i, ostry obraz i bardzo dobrze oddany nawet przy kiepskiej instalacji antenowej, a to bylo dla mnie wazne, poza tym, ja zawsze czuje sie ze ten obraz jest jakis naturalny, nie zdigitalizowany co odczuwa sie dosc mocno na LCD, plasmie... ale to juz rzecz gustu.
__________________
----------
pozdrawiam
Ormianin jest offline   Odpowiedz cytując ten post