Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.09.2006, 00:13   #72
rosol
Guru
 
Avatar użytkownika rosol
 
Data rejestracji: 28.12.2002
Posty: 1,563
rosol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez aeiouy
Właśnie w tym problem, że mam już CO, ale jak będę za nie płacił tyle co mi pani "Kasia z gazowni" powiedziała (1400zł + woda na gaz) to ja byłem wniebowzięty, że mam te piece. Czyli mam węglem palić? węgiel brudzi. Mniejwięcej wiem jak się pali (teoretycznie). Powiedz czym ty paliłeś w piecach jak je jeszcze miałeś?? Drewno czy węgiel? ile powinienem kupić drewna węgla czy czegoś co polecisz, żeby tylko dogrzewać się CO na gaz wczoraj właśnie wyjmowałem sadzę z komina... niepolecam!! zrobie sobie te drzwiczki do wyjmowania sadzy z komina, ale tylko mogę do jednego... Czyli tym czymś co ed dał na zdjęciu (te kostki) tym nie mogę??;(

P.s. Czy wiesz może czym wypełnić przestrzenie między kafelkami? Zwykłą fugą Atlas do Płytek Czy może Twój dziadek ma jakieś fajne drzwiczki do pieca kaflowego, bo w jednym piecu nie mam ;(

Ps2 Dlaczego nie polecasz pieców? czyżby nie były one tańsze od gazu o 1/2??

Najlepiej palic drewnem i weglem wlasnie. Drewno do rozpalenia a potem wegiel do uzyskania wysokiej temperatury i nagrzania pieca. Co do brykietu to hmmm jesli to sie pali tak jak drewno to tak, a jesli to sie żarzy tak jak miał to raczej sie to nie nadaje, bo tylko sobie uwedzisz mieszkanie a i tak bedziesz mial zimno. Generalnie to palisz 3 godzinki i potem zamykasz piec i masz cieplutko przez iles tam godzin. Ile powinienes kupic opalu tego nie wiem... Spytalbym sie dziadka ale nie mam zdolnosci kontaktowania sie z osobami zmarlymi Drzwiczek tez raczej nie dam rady Ci zalatwic
Co do przestrzeni miedzy kafelkami to chyba zwykla fuga wystarczy. Nie pamietam czym dziadek to robil niestety;/ Dla pewnosci zapytaj w sklepie
Co do palenia wogole w piecach, to mile to nie jest... ja mialem w chalupie 4 piece kaflowe + 2 kuchnie kaflowe i w kazdym piecu i kuchni trzeba bylo palic masakra
Piece kaflowe moze i sa tansze od gazu, choc duzo klopotu z nimi, ale ja teraz mam centralne ogrzewanie na wegiel, mial i wole palic i brudzic sie w piwnicy niz w kazdym pomieszczeniu po kolei...
rosol jest offline   Odpowiedz cytując ten post