Dyskusja: Jaka drukarka?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.09.2006, 09:00   #71
ryba120
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika ryba120
 
Data rejestracji: 11.02.2005
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 499
ryba120 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Wuduś
ryba120 jak to jest z tymi chip-ami? po przelozeniu na zamiennikach bede widzial aktualny stan tuszu? wogole napisz o minusach takiego rozwiazania dla ip4200 bo plusy znam dzieki
Po przełożeniu chipa z pustego oryginalnego tuszu do nowego zamiennika drukarka wyświetli informację o zamontowaniu nieoryginalnego wkładu i poda informację o wyłączeniu sczytywania poziomu tuszu. (naciśnięcie przez ok 5 sek przycisku wysuwu papieru). Od tego momentu poziom tuszu w zamienionym wkładzie nie będzie widoczny. Trzeba liczyć się z tym, że jeśli drukarka jest na gwarancji to w razie awarii serwis będzie wiedział o korzystaniu z nieoryginalnych wkładów. Jakość zamienników Unink jest bardzo dobra. Na wydrukach fotograficznych nie widać różnic, natomiast na papierze normalnym jest delikatne pogorszenie. Trochę strzępi czcionkę. Wpływa na to również jakość zastosowanego papieru. Nadruk na płytkach też jest bardzo dobry.

p/s W twojej IP1500 na tuszach które miałeś z nową drukarką wydrukowałeś tylko 10 zdjęć 10x15. Czego tak mało? Najprawdopodobniej były to tusze rozruchowe. Na zamiennikach powinieneś wydrukować ok 80-100 zdjęć. Ja np. wczoraj zrobiłem wydruk 20 stron na papierze A4 Foto i poziom tuszu wskazywał jeszcze 1/4 wkładu. Myślę że jeszcze wystarczyło by na ok 5 może 10 stron.
Papier foto jaki używam do wydruku zdjęć to MAXIMUS A4 200g 5760 DPI.
Zamienniki kupiłem u TEGO Allegrowicza
ryba120 jest offline   Odpowiedz cytując ten post