Dyskusja: Jaka drukarka?
Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.09.2006, 21:14   #73
ro29
Guru
 
Avatar użytkownika ro29
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 2,210
ro29 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam !

Cytat:
Napisany przez ryba120
Trochę odświeżę temat.
Jeśli ktoś potrzebuje nie drogiej i taniej w eksploatacji drukarki, to polecam modele Canona.
Jeszcze dostępny na Allegro Canon Pixma IP1500 lub trochę droższą za to bardziej funkcjonalną Canon Pixma IP4200
Sa to naprawdę bardzo dobre drukarki. Zaletą IP1500 jest bardzo tania eksploatacja.
(...)
Zgadzam się z kolegą - sam mam poprzedniczkę akurat modelu ip1000 - bo Canona i250 - jest na razie w miarę w porządku - co prawda od kilku miesięcy druk się troszkę pogorszył i lekko "świszczy" czasem jak drukuje - ale czas i ilość wydrukowanych stron zwłaszcza na zastępczych tuszach robi swoje - aczkolwiek różnica jak na razie jest mała ...
Gdybym miał te 250 zł i nie miał je na co wydać - to kupiłbym na zapas taką ip1500 - ale chwilowo nie mogę niestety ...
Cytat:
Napisany przez ryba120
(...)
Koszt kpl zamienników wynosi ok 5-6zł na których można wydrukować ok 100 zdjęć wysokiej jakości na papierze foto 10x15.
(...)
Po pierwsze - zależy jakie zamienniki się stosuje. Ja akurat używam sporo - bo z 2-3 razy droższych (zależy czy kupuję na Allegro czy w sklepie) Activejet - i jestem z nich zadowolony - raz tylko trafiłem na jakąś wybrakowaną serię.
Miałem też raz Inktec - jeszcze droższe - ale jakoś jak Activejet. I raz kupiłem Dr Print (w Bestcom) - fatalnie ....
Natomiast co do ilości zdjęć - nie wierzę, aby na jednym komplecie udało się tyle wydrukować ...

Cytat:
Napisany przez czechoj
tyle tylko ze zamienniki stosowane w Canonach, jeszcze od róznych producentów, katują niemiłosiernie głowice i po 1,5 roku można nia juz tylko "drukować na brudno"
Właśnie - od różnych producentów - to jest najgorsze stosować różne zamienniki - dlatego ja prawie zawsze jak już wyżej wspomniałem używam Activejet. Raz ponad półtora roku temu miałem komplet tych Inktec - no i zimą tego Dr Print - po nim to chyba z 3 czy 4 razy musiałem czyścić drukarkę programowo, aby po założeniu Activejeta jakoś wróciła do normy.
A drukareczka ma już prawie 2 lata i 10 miesięcy i około 1500 stron wydrukowanych (w 95 procentach tekstu)

Cytat:
Napisany przez ryba120
Posiadam IP1500, ale na oryginalnym tuszu kolorowym, co był dołączony do drukarki, wydrukowałem, chyba z 10 zdjęć 10x15:/ Może na zamiennikach ActiveJet więcej wydrukuje
Ja się akurat nie dziwię - jak dla mnie to chyba w normie - a te ilości, które podał kolega @ryba120 są dla mnie solidnie przesadzone ....

Pozdrawiam
ro29
__________________

ro29 jest offline   Odpowiedz cytując ten post