Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.09.2006, 16:19   #7
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez matdb
...chodzi o rozbicja voba tak aby dzwiek pcm był zapisany w pliku o rozszerzeniu WAV!!! Bardzo mi na tym zależy, bo potem chce go znormalizować (foobar, z włączoną wtyczką ReplayGain) i z powrotem wsadzić go dow vob'a. (oczywiście za pomocą programu, który obsługuje wav).
DGIndex i każdy inny program, np. VobEdit --> nawet jeżeli plik ma inne rozszerzenie (w co wątpię) to wystarczy mu zmienić nazwę na .wav

Cytat:
Napisany przez matdb
...Ponadto pamiętam że kiedyś, chyba Reetou pisał, że w wyniku scalania materaiłu audio i vdieo w vob'a mogą znowu pojawić się problemy z głośnością (=różne poziomy głośności) nawet wtedy gdy pliki audio zostały znormalizowane. Zatem poszukuje narzędzia do scalania plików w voba ale takiego PROFESJONALNEGO który nie ingeruje w tym procesie w głośność materiału audio.
Coś mi się wydaje, że Reetou na pewno tak nie pisał - żaden program nie ingeruje w głośność w plikach VOB --> zwyczajnie muxuje to co mu się podeśle.
Inną sprawą jest to, że jeżeli masz kilka strumieni audio w pliku VOB to każdy może mieć inną głośność ale to wynika z głośności samych plików wsadowych audio (które na etapie muxingu mają / mogą mieć każdy inną głośność).
Jeżeli wszystkie ścieżki audio przed zmuksowaniem mają taką samą głośność to po muksingu też będą ją miały...

Przy okazji - w mojej opinii normalizacja wcale nie musi dać identycznych poziomów głośności w plikach normalizowanych. Algorytm normalizacji sam się bardzo ładnie potrafi oszukać. Zawsze po normalizacji sprawdź na wszelki wypadek średnią głośność w znormalizowanych plikach żeby się upewnić czy aby na pewno masz jednakową głośność a nie tylko jednakowo znormalizowane pliki wav...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post