Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.09.2006, 17:41   #8
Patrixs
Niezarejestrowany
 
Avatar użytkownika Patrixs
 
Data rejestracji: 20.12.2002
Lokalizacja: W-wa
Posty: 1,702
Patrixs zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez gallus
A możesz powiedzieć o tym coś więcej - co i jak? bo sam musiałbym sprawdzić swoją sieć bo mam z nią (chyba) drobny problem... tj. kopiowanie na mojego kompa - wszystko ok, kopiowanie z mojego kompa na starego (400MHZ) = po kilku MB zwiech
Więc co do samego zaciskania końcówek, to wziąłem "oryginalny" kabel i zobaczyłem jakie jest ułożenie kabelków, to znaczy czy są w którejś pozamieniana kolejność czy też jest w każdej tak samo. Tak też zacisnąłem końcówki, później wziąłem omomierz i dotykając po kolei metalowych blaszek we wtyczkach sprawdzałem czy jest "przejście" oraz czy nie ma przejścia do innych czyli zwarcia.

Natomiast co do Twojego przypadku, to też tak kiedyś miałem, przy kopiowaniu czegoś nie osiągałem nawet 10 MBitów, prędkość kopiowania wahała się w granicach 3 do 5 MBitów i najczęściej operacja zakańczała się niepowodzeniem. Strony internetowe często nie doczytywały się do końca itp.
Pomogła wymiana karty sieciowej, ale w Twoim przypadku może być coś innego, najlepiej pożycz od kogoś do przetestowania gdy już wykluczysz usterki kabla itp.

Powodzenia
__________________
e-m@il
Patrixs jest offline   Odpowiedz cytując ten post