Cytat:
Napisany przez AleX69
bzdury ryba120@ piszesz
wszystko pomyliles - to nie tak ... on nie sczytuje ilosc wydrukowanych stron tylko ma zapisywc jaka jest ilosc tuszu wczesniej sprawdzana przez czujnik znajdujacy sie w kalamarzu (to taki trojkatny stozek wewnatrz pierwszej komory w kalamarzu)
czyli po prostu mechanizm drukarki przed kazda jej praca sprawdza ilosc tuszu
czy sie aby nie konczy jesli dostanie taka informacje zapisuje ja na chipie - voil'a
cala tajemnica chipu 
|
To że chip nie pamięta ilości wydrukowanych stron to masz rację, pomyliłem się, ale elektronika drukarki na pewno coś takiego robi. Mam w pracy
Canona IP1500 do której przychodzą wkłady bez chipów i ona podaje aktualny stan atramentu w wkładach. To jak twoim zdaniem
IP1500 oblicza poziom tuszu?
Jeśli ty napełniasz wkłady to drukarka nie żąda wyłączenia sczytywania poziomu tuszu ? Wskazuje ci cały czas ten sam poziom tuszu do którego uzupełniłeś strzykawką ?
Jeśli można wiedzieć to ile razy uzupełniałeś już te same wkłady ?
U mnie pierwszy wkład który zamieniłem na zamiennik w
IP4200 nie wskazywał że tusz się skończył i mimo to po jakimś czasie drukarka zażądała wyłączenia sczytywania poziomu tuszu.