Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.12.2006, 21:40   #2
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
- video type: MPEG-2 Video, Upper Field First (podaję tylko ten który jest ważny dla zrozumienia moich pytań)
I tak zawsze ustawiaj - jak zamienisz pola to obraz zapewne będzie migotał a to field based to pewnie dla trybu bez przeplotu tylko, że wtedy w takim trybie musi nagrywać kamera.

Pierwsza zasada kolejność pól w całej obróbce musi być taka sama, co w praktyce wymusza ustawienia takie jak w materiale źródłowym...

Usuwania przeplotu nie polecam bo to zawsze daje dziadowski efekt mimo tego, że zaraz pewnie znajdzie się kilka osób, które stwierdzi, że tak nie jest - nie wierz im...
Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
Zaintrygowany zrobiłem dziś test - z oryginalnymi plikami MPEG-2 Video udałem się do sklepu - oto moje odczucia: plik odtwarzany na tradycyjnym ale nowoczesnym telewizorze 100Hz Sony 32" - obraz idealny, na 42" telewizorze LCD Sony Bravia - obraz przyzwoity, na 42" plazmie obraz lepszy niż na telewizorze Sony Bravia (ach ta głębia kolorów), najgorzej wypada mój komputerowy monitor LCD 17" gdzie ruch kamery lewo-prawo powoduje znaczne zniekształcenia
Powyższe nie ma nic wspólnego z plikem MPEG2 tylko zależy od typu telewizora co dokładnie opisałeś...

Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
Plik video obrabiam w Uleadzie dodając menu, napisy, ścieżki dźwiękowe ale nie rozumiem dlaczego muszę wybrać na czym będę oglądał.
Jak już wiesz nie musisz...

Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
Teraz pytania:
1) czy posiadając plik w formacie MPEG-2 Video wskazane jest bym zmieniał format na inny chcą wypalać krążki DVD przeznaczone do odtwarzania na stacjonarncyh odtwarzaczach ?
Nie wiem co dokładnie znaczy w tym ujęciu słowo format ale odpowiedź brzmi: nie...
Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
2) czy plik w formacie MPEG-2 Video, Upper Field First warto zmieniać na MPEG-2 Video, Frame-based ? Jakie będą tego skutki ? (próby na monitorze LCD nie pokazują różnic dla moich oczu)
Nie - skutki mogą być żałosne...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post