Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.12.2006, 08:11   #4
1stwasp
Redakcja
 
Avatar użytkownika 1stwasp
 
Data rejestracji: 27.12.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 719
1stwasp zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
1) kamera bez mikrofonu nagrywa dźwięk w formacjie Dolby Digital 2.0 - jest sens by przerabiać (sztucznie) na format Dolby Digital 5.1 ? (Ulead daje taką możliwość) ?
Raczej nie a już na pewno nie za pomocą Uleada. Kiedyś popełniłem taki art jak to zrobić chyba w najlepszy z możliwych sposobów (poszukaj na portalu albo u mnie w podpisie). Nie to żebym był fanem tego typu zabaw - to była odpowiedź właśnie na wiele pytań do mnie jak to zrobić dobrze. Co możesz zyskać to fajne uprestrzennienie dźwięku bez jakiś specjalnych efektów - brzmi to dość przyzwoicie po przeróbce - napewno lepiej niż zwykłe wciśnięcie przycisku na amlitunerze, który sam Ci może dźwięk niejako uprzestrzennić. O sens mnie nie pytaj - jedni widzą drudzy nie, jak ze wszystkim...

Cytat:
Napisany przez KamilSu Podgląd Wiadomości
2) dlaczego obraz w moim monitorze LCD 17" tak znacząco ulega zniekształceniom przy energicznym ruchu kamery lewo-prawo ? (zamglenie, rozmycie) Na telewizorze tradycyjnym obraz jest idealny... Co mogę zrobić by i monitor służył mi do oglądania z przyjemnością ?
Pewnie przez przeplot i pewnie przez jakość nagrania tej kamery samą w sobie. Pamiętajmy (o czym wiele osób stara się niepamiętać), że format MPEG2 wpisany w specyfikację DVD Video został stworzony pod telewizory, ma maksymalną rozdzielczość 720x576 i w takiej rozdzielczości powinien być oglądany na kompie - zobacz, że w takiej rozdzielczości, choć zajmuje tylko niewielkie okienko na ekranie monitora LCD wygląda całkiem dobrze. Po przeskalowaniu na cały ekran jest już dużo gorzej...
Zwyczajnie pewne zniekształcenia obrazu w strumieniu MPEG2 są zupełnie normalne i wynikają z wielu ograniczeń technicznych, które niesie za sobą specyfikacja MPEG2 i tyle. Do tego nakładają się (kiepskie?) możliwości kamery i całość razem może wyglądać nieładnie. Trzeba się nauczyć z tym żyć bo lepiej nie będzie...

Pozdrawiam!
1stwasp jest offline   Odpowiedz cytując ten post