Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.01.2007, 22:36   #1534
tagal
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2006
Lokalizacja: Miasto kominów(dawno temu)
Posty: 6
tagal w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Atlantis Podgląd Wiadomości
Łatwo mówić gdy ja już ją zapobiegawczo "sformatowałem" nie wiedząc o tej dziwnej przypadłości...

UPDATE: Wrzuciłem do napędu płytę DVD-RAM sformatowaną u znajomego na LG w FAT32 (pod Windowsem, bez sterownika) i nie widzi jej... Gdy klikam na ikonę w "mój komputer" otrzymuję komunikat, że system nie może czytać z tego nośnika. Gdy zaglądam do właściwości wyświetla się system plików RAW, DVDForm też pokazuje "unformated", za to czytnik LG widzi bez problemu płytę jako sformatowaną w FAT32...

Hmm... a o co chodzi z tym MBR? Przyznaje, że cała partycja systemowa i wszystkie inne były przenoszone z innego dysku na nowy, większy, za pomocą BootItNG.
Witam!MBR, czyli Główny Rekord Rozruchowy pozostaje na twardym dysku bez względu na to, czy dysk był sformatowany, czy też nie.Można instalować XP-ka "na czysto" a i tak MBR pozostaje"stary".Dlatego moja propozycja dotyczyła uruchomienia Konsoli Odzyskiwania i zapisania nowego MBR oraz nowego boot sektora.Powinieneś to także zrobić zaraz po instalacji nowego Windowsa.Mam nadzieję ,że taśmę IDE sprawdziłeś.Jeżeli to nie pomoże to niestety wymiana napędu.Pozdrawiam!
tagal jest offline   Odpowiedz cytując ten post