Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.01.2007, 08:07   #14
Wawelski
Always newbie
 
Avatar użytkownika Wawelski
 
Data rejestracji: 14.11.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2,844
Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Wawelski jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez AleX69 Podgląd Wiadomości
test - mialem na mysli wlasne testy ladowanie rozladowywanie akumulatorow
Pytałem, czy funkcją "test" która jest dostępna w IC 8800.


techno line 2700mAh laduja sie do maksymalnie 2500mAh
techno line 900mAh do 700-800mAh

Cytat:
Napisany przez AleX69 Podgląd Wiadomości
a co do ponadprzeciętnych sanyo - bo tylko one ladowaly sie na wiecej niz deklarowal producent - przy nastepnym ladowaniu porobie fotki

w ladowaniu szybkosc nie jest zbytnio wskazana ...
To, że się ładują nie znaczy jeszcze, że tyle mieszczą. Są straty a im bardziej zużyte albo gorsze aku, tym mniej zostaje. Reszta idzie na ciepło i rekacje chemiczne (z których aku nie potrafi oddać już prądu). U mnie padające aku potrafią "wziąć" ponad 3Ah a oddają z połowę z tego.

Po to jest funkcja Test - bo ona najpierw ładuje aku (i tu nie ma sensu pomiar) a potem rozładowuje - i tu sprawdza ile aku odda.

Brakuje mi jednej funkcji - testowanie bez ładowania. Słabe/umierające aku tuż po naładowaniu wyglądają całkiem sensownie. Ale jak się wyjmie z ładowarki to po 1-2 dniach już tragedia. I fajnie by było, gdyby dało się taki aku po kilku dniach przetestować ile ma w sobie prądu. Podobnie ciekawie by wyglądało porównanie ile prądu upycha inna ładowarka w aku (czyli ładujemy w innej a w technoline test-rozładowanie).
__________________
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.
WAŻNE
Wawelski jest offline   Odpowiedz cytując ten post