Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.03.2007, 13:57   #6
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez luminat Podgląd Wiadomości
Co za problem ogladac zdjecia 10000x10000 w pomniejszeniu? Skalowac obrazki potrafi nawet wbudowany w Windows XP - Podglad obrazków, ale ja uzywam do ogladania zdjec Microsoft Office Picture Manager, te programy podczas przegladania automatycznie dostosowuja rozmiar zdjecia do wielkosci okna w ktorym je przegladamy, wiec nie widzimy roznicy czy zdjecie jest wieksze czy mniejsze.
Ilość zdjęć na płycie (nie chodzi o koszt nośników, ale ich późniejszą ilość), szukanie po płytach, czas otwierania się obrazków, objętość, jak chce się komuś pokazać, czas przy ewentualnej edycji itp. itd. Nie jest mi trudno zrozumieć, dlaczego ktoś chce obrazki pomniejszyć, a i sam Infra View bardzo dobrze dostosowuje wielkość obrazku do wyświetlania na ekranie, więc autor pytania raczej o tym wie.


@ tot

Z moich doświadczeń wynika, że jakość 90 jest praktycznie nie do odróżnienia od oryginału w większości zdjęć natomiast jest sensownej objętości. Ewentualnie możesz poeksperymentować z wartościami pomiędzy 90 a 95, ale każda z nich powinna spełnić twoje oczekiwania.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post