Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.03.2007, 12:43   #13
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
To nie zupełnie tak. Zwróć uwagę, że film masz w VTS 2, a wywołanie w First play PGC jest do VTS 1.

Ideologia radzenia sobie z takimi rzeczami polega na całkowitym pominięciu wyświetlania początkowych (wyciętych) reklam itp. Jak to można zrobić?
W PGCEdit jest przyjemna funkcja symulacji odtwarzania płyty (Trace mode). Jak ją uruchomisz możesz obserwować co po kolei jest wykonywane, jak zmieniają się wartości rejestrów itd. Jeśli dojedziesz z symulacją do wywołania głównego menu w VTS z filmem, to możesz z podglądu spisać wartości rejestrów GPRM, ustawić stan tych rejestrów w First play PGC i bezpośrednio wstawić tu instrukcję skoku do tego menu.

Przepis taki sprawdza się na płytach z stosunkowo prostym authoringiem. W innych trzeba trochę bardziej pokombinować bo nie wszystkie ustawienia można wykonać w Fp. Poza tym niektóre płyty zawierają sterowanie odtwarzaniem właśnie w Fp...

Nie ma identycznych płyt, dlatego takie modyfikacje robi się indywidualnie dla każdej płyty i wymaga to trochę umiejętności i znajomości zasad sterowania w DVD. Ale...

Ale jest pewna funkcja w PGCEdit, która może pomóc. Zautomatyzować częściowo proces o którym pisałem wyżej - zerknij na TEN poradnik.

nie jestem za dobry w angielskim, włączyłem trace mode, dałem start program coś przeanalizował bardzo szybko i się zatrzymał na menu i wskazał przycisk start potem dałem break i teraz w oknie po lewej stronie są zaznaczone niektóre wiersze na zółto i jeden na szaro i co dalej nie mam pojęcia.
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post