Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.03.2007, 19:00   #26
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 14.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Jeszcze jedna uwaga, która może się przydać w modyfikacjach struktury - nie wszystkie komendy można wstawiać w dowolnym miejscu. PGCEdit pomaga w tym zaznaczając błędnie wstawione komendy na czerwono (niedozwolone miejsce dla komendy).

Jeśli chodzi o instrukcję skoków i wywołań sprawa jest jeszcze prostsza:

Załącznik 38153

W PGCEditor, menu Jump & call, wybieramy najpierw skąd robimy skok ( z First play PGC) a później dokąd chcemy ten skok wykonać (na obrazku do VMGM menu). W ten sposób się nie pomylimy wsawiając niedozwoloną w danym miejscu instrukcję
Pierszą metodę zrobiłem i działa ale nie dokońca jak chciałem

Set gprm(3) = (mov) 64
Set gprm(4) = (mov) 65535
Set gprm(8) = (mov) 1024

oraz instrukcję skoku do menu:

Jump to VMGM Title menu

bo zaczyna się od razu w menu od momentu planszy z napisami start, wybór scen itd.. a jak włączę bez modyfikacji to przed samym menu jest 8 sekund ładny krótki filmik myślałem że to należy do menu ale chyba nie , czy mozna to robić żeby się zaczeło od tego miejsca.

Teraz próbuje drugą metode może teraz będzie od tego miejsca przed samym menu ale coś nie wychodzi bo jest właśnie na czerwono
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-capture_03082007_175910.jpg  
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post