Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.05.2007, 22:50   #1
Metallicat
www.met.of.pl
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 134
Metallicat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Jaka komórka - temat ten sam ale jednak inny

Witam wszystkich w tym temacie Za chwilkę wyjaśnię dlaczego ten wątek mimo że traktuje znów o telefonach jest inny niż wszystkie Wybrałem CDRInfo bo myślę że jest tutaj największa grupa osób które mogą mi dobrze doradzić, zawsze mi się z Wami jakoś fajnie gadało.

Otóż: jestem stary chłop, za chwilę kończę studia i wierzcie mi lub nie - nigdy nie miałem komórki. Wiem, że teraz telefonem posługują się dzieciaki w podstawówce, ale zawsze uważałem że telefon jest dla mnie zbędnym narzędziem, gdyż większość czasu spędzam przed komputerem a internet jest dla mnie w zupełności wystarczający do załatwienia wszystkich moich spraw. Śmiesznie co? Pewnie większość z Was pomyśli że dziwny jestem, zdaję sobie z tego sprawę Chodzi o to że płacenie za abonamenty srenty zawsze jakoś mnie odciągało od posiadania komóry, powiem Wam więcej - zawsze doskonale sobie bez niej radziłem. Ale nadszedł ten czas...

A więc proszę Was o doradzenie - co, gdzie i za ile. Jestem w tych sprawach naprawdę laikiem. Nie wiem, czy lepiej kupić coś na abonament, czy na kartę i czym się różnią wszystkie te promocje, popy, mixy i inne... Hmm. Moja dziewczyna ma prepaida w POPie chyba (Orange w każdym razie)... i dla mnie to chyba jest też jedyne wyjście?

Czego oczekuję od komórczaka? Po pierwsze - ma być to opłacalne - a więc: abonament czy też prepaid ma się po prostu kalkulować, przy czym chciałbym wydawać na to jak najmniej. Myślę że takie rozwiązanie gdzie za jakiś abonamencik płaci się 25zł/mc lub też (tak jak moja panna) wydaje się na doładowanie konta 50zł/3mc (przynajmniej) byłoby dla mnie optymalne. Priorytetem jest taniość ogólnie, w miarę możliwości oczywiście, tak jak już mówiłem, ma się to po prostu opłacać Co wybrać? Którego operatora i którą z jego ofert? Myślę że będzie to chyba Orange, ale co oni tam mają? Nie mam zielonego pojęcia...

Co do samego aparatu - jak już się zdążyłem zorientować - jesli biorę coś w abonemencie to komórkę dostaję praktycznie za free... Ale nie wiem czy chcę ten abonament płacić, bo... hmm... nie stać mnie na razie na coś w stylu 50zł/mc. Dodatkowo sam telefon chciałbym żeby był bardziej multimedialny w sensie posiadał dobrego playera mp3 (czy to ma sens? bo uważam że aparat w komórce nie ma najmniejszego). Teraz pokazują w TV fajną Nokię 5200, z tymże taki aparat w prepaidzie będzie mnie kosztował ponad 500zł. Z tego co wiem to ma fajnego playera itd... ale znów 5300 jest chyba jeszcze mocniej nastawione na mp3 a nie na radio i ma jakieś takie fancy przyciski do obsługi tego (5200 nie ma tego). No nieważne. Drogie te telefony, coś może alternatywnego i tańszego z mp3 i bez aparatu? (oczywiście zakładam że jakieś dzwonki poly itd to już teraz wszystkie telefony mają). Czy w ogóle warto inwestować te 500zł w aparat i kupowanie oferty na karte? Czy może jednak kombinować z abonamentem? Saaaam już nie wiem, pomóżcie mi. Wiadomo - chciałbym mieć fajny tel, jak każdy chyba, zwłaszcza, że technikę lubię, a mój komputer jest regularnie dopieszczany

Możecie mnie wkręcać prawie że do woli Macie przed sobą człowieka któremu naprawdę trzeba wytłumaczyć i poradzić i naprawdę na to liczę Oczywiście na wszystkie pytania będę odpowiadał itp. Ktoś przeczytał całość ?
__________________
Metallica - Media - Program TV

Ostatnio zmieniany przez Metallicat : 01.05.2007 o godz. 23:21
Metallicat jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online