Podgląd pojedynczego posta
Stary 06.05.2007, 22:44   #24
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez lugas Podgląd Wiadomości
Sprobuje wlasnie w ten sposob, tylko zastanawia mnie po co PCM przerabiac do AC3? Wlasnie przerobilem w podany przez Ciebie sposob DTS do AC3 a w PCM chcialbym raczej tylko zmniejszyc bitrate ew przerobic na mp2, czyzby AC3 zajmowalo mniej miejsca od zmniejszonego bitrate w stereo ? (bo na pewno jest llepsze od mp2 )
Sam napisałeś, że chcesz do czegoś skompresować ścieżkę PCM i obniżyć bitrate w DTS. PCM to format bezstratny i nie pozwala na zmniejszenie bitrate-u tak, aby nadal pozostał zgodny ze standardem DVD-Video ***8211; podobnie nie da się tego zrobić w przypadku CD-Audio. Trzeba więc go do czegoś skompresować, poleciłem Ci AC3 bo o mp2 ze względu na słabą jakość można zapomnieć.

Jak się domyślam, na płycie masz dźwięk stereo w postaci bezstratnej (PCM) i stratnej DTS za to w systemie dźwięku przestrzennego - pewnie 5.1. Obie wersje mają swoje zalety i trudno jest zdecydować jak to rozwiązać, aby zachować możliwie najlepszą jakość.

Wersja przestrzenna może brzmieć po zmiksowaniu do stereo inaczej więc warto zachować studyjny mix stereofoniczny. Ja osobiście zostawiłbym wszystko bez zmian, ale skoro miejsce jest problemem to trzeba to jakoś pogodzić. Przykładowo :

1. Zostawić bez zmian DTS, a wav-a skompresować z maksymalnym bitrate-m do AC3 2.0.
2. Skompresować DTS do AC3 z maksymalną jakością (to powinno zmniejszyć i tak objętość przynajmniej 2-3 krotnie) i tak samo postąpić z PCM. Tutaj uzyskamy 2 ścieżki AC3, ale przestrzenna będzie gorszej jakości, gdyż ten sam maksymalny bitrate przeznaczamy raz na 6, a raz na 2 kanały.

Wybór co i jak pozostawiam Tobie .

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post