Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.05.2007, 22:28   #29
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez sobrus
Czy tryb Stereo Rematrix powoduje duży spadek jakości? Z tego co wiem, to obecnie w MP3, a przynajmniej w lame, zaleca się tylko i wyłącznie korzystanie z joint-stereo. Może nie warto więc wyłączać rematrixu w AC3? Jak wtedy wypada Aften (bez filtru dolnoprzepustowego, ale z rematrixem - takie coś najbardziej mnie interesuje)? No i jeszcze pozostaje kwestia "Variable adaptive bandwidth" - brzmi ciekawie
Muszę się przyznać, że pomyliłem Intensity Stereo z Mid-Side Stereo. Pomyłka o tyle ważna, że to w Intensity Stereo tracimy część informacji z panoramy dźwięku a nie w Mid-Side. Dlatego to akurat jak najbardziej warto włączyć, bo zyskamy bardzo dużo. Przy Mid-Side mamy specjalne bezstratne przekształcenie pozwalające zwiększyć stopień kompresji danych (tym bardziej im mniej różnic między kanałami) i pozostaje więcej bitów na polepszenie jakości. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Jak wygląda sprawa VBR wyjdzie niedługo "w praniu" .

Cytat:
Napisany przez sobrus
Zastanawiam się czy do zamiany PCM nie lepiej użyć MP2. Dlaczego? Ponieważ mp2 z tego co wiem nie jest tak zły ...
Nie wiem w jaki sposób badano jakość uzyskiwanego dźwięku ale jest ona gorsza od AC3, i dużo gorsza od mp3. Nie chce mi się już teraz robić testów, ale z tego co pamiętam, nawet dwukrotnie więcej bitów przy mp2 nie może się równać z mp3. Przy kompresji mp3 stosowane są dużo bardziej zaawansowane techniki psychoakustyczne, nie ma w ogóle o czym mówić. Zresztą, nawet kodując z 384 kbps w TMPGEnc do mp2 obcinane są wszystkie częstotliwości już nieco powyżej 14,5 kHz, a w QuEnc powyżej zaledwie 13,5 kHz !, taki dźwięk po prostu nie może być dobry .

Cytat:
Napisany przez sobrus
... Zaden inny program tego nie umie.
VCD nagra jako DVD bez rekompresji również TMPGEnc DVD Author . Nie zmienia to faktu, że DVDStyler nie ma sobie równych jeśli chodzi o programy do darmowego użytku.

Cytat:
Napisany przez sobrus
Z tego co widze to pojedynek AC3 vs MP2 może jednak wygrać Aften. Dlatego że ma bitrate do aż do 640kbit/s, podczas gdy twolame - do 384kbit. (Nawiasem mówiąc to dobrze, bo zazwyczaj programy korzystające z ffmpeg nie pozwalają wybrać dla AC3 więcej niż 384, no może 448kbit/s).
Bitrate powyżej 384 kbps może być problemem dla niektórych programów do authoringu, przykładowo DVDMaestro już go nie akceptuje, za to DVDStyler nie ma problemu .

Pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post