Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.05.2007, 23:08   #1
malanski
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika malanski
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Posty: 88
malanski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Router z WiFi - Jaki wybrać, co potrzebuję? D-link? 3com? Pentagram? Inny?

Witam.

Kilka dni temu zepsuł się mój stary router - prosty, ale bardzo miły w użytkowaniu D-Link Di-514. W związku z tym rozglądam się za nowym sprzętem. I tu mam do was pytanie - co możecie mi polecić? Chcę rozdzielić net na dwa komputery - na PC i na laptopa. Potrzebuję zatem router z WiFi. Nie jest mi potrzebna obsługa ADSL. Dobrze by było gdyby sprzęt w miarę sprawiedliwie/skutecznie dzielił łącze. Tzn, że jak chodzi jeden komputer to żeby mógł korzystać z pełnej przepustowości, a jak będą chodzić oba, to żeby podział był dostosowany do aktualnych potrzeb. Z tego co słyszałem, to taka opcja/rozwiązanie nazywa się QoS (czy jakoś tak). Słyszałem również, że taki prawdziwy QoS jest tylko w drogich routerach. W tańszych ponoć słabo to działa. Byłem dziś w kilku sklepach żeby się dowiedzieć co i za ile można dostać. Odniosłem wrażenie, że sprzedawcy chcą mi wcisnąć najdroższy sprzęt. , który wcale nie jest mi potrzebny (ale może się mylę). W jednym punkcie oferowali mi 3COM za 300zł, który obsługuje również ADSL. W innym oferowali mi D-Linka za ok. 270zł. Widziałem też Link-Sys'y i Pentagramy Cerberus, ale nie pamiętam już za jaką kwotę.

Czy możecie mi doradzić co wybrać? Osobiście myślałem o czymś prostym jak np. D-link di-524. Słabo się jednak orientuję w tym temacie, dlatego liczę na pomoc. Mile widziany sprzęt z długą gwarancją.

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Szymon
malanski jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online