Podgląd pojedynczego posta
Stary 10.05.2007, 22:36   #1
jerry666
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2005
Posty: 11
jerry666 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Film nagrany na DVD DL tnie sie w połowie płyty

Witam
Mam problem z jakością filmu nagranego w nero z plików vob na płycie DVD DL. Podczas odtwarzania na stacjonarnej nagrywarce DVD firmy LG, jakoś w połowie filmu zaczyna sie film przycinać, widać piksele stop klatki i zawieszania obrazu, w ogóle nagrywarka zachowuje się jakoś głośniej przy odtwarzaniu i słychać odgłosy chyba jakiegoś pozycjonowania lasera - dosyć głośne i nieprzyjemne... czyli oglądać sie tego nie daje, próbowałem nagrywac płyty różnych firm i jest podobnie, gdzie leży problem - w programie do nagrywania, w vobach, w płytach DL, czy w nagrywarce LG.
Może ktoś coś poradzi -bo juz zwątpilem, (i zmarnowalem parenaście płyt DL) że uda się nagrac ten film bez straty jakości i na jednej płycie. Może użyc jakiegoś innego programu do wypalania - jakiego?
Jest to film w postaci plików vob i tej całej reszty zajmuje 7,9GB PowerDVD odtwarza go idealnie. Wypalałem płyty używając Nero i opcji video DVD - wrzucając wszystkie pliki do katalogu video wygenerowanego przez Nero a Audio został pusty. próbowałem zrobić obraz i wypalić płytę Alcoholem ale to tęż nie pomogło. Płytka odtwarzana w pececie przez PowerDVD działa idealnie, nic się nie przycina i nie pikselizuje, a nagrywarka to Lg RH-188.
Testowałem też DVD Shrinka jest tam możliwość ustawienia Book Type na DVD-ROM i tak ustawiłem, ale nie wiadomo dlaczego konwertował te pliki vob i nie dało się tego wyłączyć a wynik byl jeszcze gorszy niz w przypadku Nero.
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Reetou : 11.05.2007 o godz. 01:31
jerry666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online