Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.05.2007, 20:33   #14
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Docent Podgląd Wiadomości
@sterowniki: na stronie MSI sa tylko stery do SATA RAID, wiec to chyba nie to, nie ? i w sumie to w ogole nie wiem czy sa potrzebne
przy jednym dysku nie potrzeba żadnych sterowników

Cytat:
Napisany przez Docent Podgląd Wiadomości
@testy: testy robilem rowniez HD Tach'em + jeszcze HD Tune, oba wykazuja random access na poziomie okolo 18 (przewaznie) ms. czy musze przy testach wylaczyc WSZYSTKIE programy ? wlacznie z gg, avastem itd ?
nie trzeba, przynajmniej ja tego nie robię

Cytat:
Napisany przez Docent Podgląd Wiadomości
tzn chyba to niewiele zmienia, ale ja mam jeden dysk, a nie dwa lub kilka na RAID'dzie... aha, i zdecydowanie nie mam problemow ze zuzyciem procka podczas odczytu/zapisu.
jak już pisałem raid nie ma tu nic do rzeczy RA jest taki jak przy jednym dysku

Cytat:
Napisany przez Docent Podgląd Wiadomości
EDIT: aha, jeszcze cos, jesli nic nie bedzie dalo sie zrobic z tym czasem dostepu, to czy roznica w RA miedzy 13 a 18 ms bedzie bardzo odczuwalna w normalnym uzytkowaniu kompa ? (muzyka [kompresja, rekompresja, odtwarzanie], filmy [odtwarzanie], kopiowanie plikow, no i tego typu, raczej podstawowe rzeczy)
no ja nie byłbym z tego zadowolony, czas dostępu do dość ważny parametr w szybkości pracy dysku, a różnica jest jednak spora ...

jeśli masz możliwość to sprawdź na innym komputerze, będziesz miał jasność czy chodzi o dysk

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post