Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.05.2007, 10:19   #88
KC42
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 13.12.2003
Posty: 661
KC42 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Reetou Podgląd Wiadomości
Zablokować przyciski - w menu ustawień napisów ukryj/hide przyciski wyboru ścieżek, które usunąłeś, a pod polską jeśli jest instr. Set sub ustaw właściwy nr dla ścieżki polskiej (po usunięciu innych). Jeśli napisy zmieniane są dalej, np. przez rejestr, musisz w nim ustawić odpowiedni numer ścieżki.

PGCEdit nie robi sam remapowania, a wskazuje te instrukcje, bo proces nie jest oczywisty - napisy mogą być zmieniane bezpośrednio instrukcją Set Sub-picture stream = 0, on, ale mogą być zmieniane pośrednio przez rejestr Set Sub-picture stream = gprm(x); a na rejestrach można robić przeróżne operacje artmetyczne, logiczne, co się komu uroi podczas authoringu. I jak on ma za tym trafić?

Taki przypadek masz na drugiej płycie - najlepiej:
- zablokuj w menu przyciski od usuniętych subs, a dla ustawienia polskich wstaw właściwą ścieżkę (0,on)
- puść śledzenie działania płyty z breakiem na instrukcji zmiany subs (do startu filmu) analizując, który rejestr przechowuje info o numerze ścieżki
- powtórz śledzenie z breakiem na w/w rejestrze inicjalizując go wartością 64 dla włączonych napisów, 0 (lub 63) dla wyłączonych.


BTW Mam nadzieję, że te ścieżki napisów usunąłeś wcześniej w jakimś Remaku na przykład, bo tak to nie ma już najmniejszego sensu - PGCEdit nie modyfikuje vobów, czyli ścieżki po takim przelocie, cały czas w nich są!
pózniej spróbuje tą metodę na innej płycie, bo tą puściłem athoring przez DVD Rebuilder i zrobił to jak należy i nagrałem na płytę
KC42 jest offline   Odpowiedz cytując ten post