Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.05.2007, 12:10   #44
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Duży wpływ na wyniki testów ma:
- system plików
- rozmiar jednostki alokacji

Manipulacje przy tych parametrach mogą znacznie zmienić wyniki benchmarków nie tylko pamięci pendrive ale także dysków twardych oraz macierzy dyskowych.

Tak jak w przypadku dysków twardych, tak i tu nie da się osiągnąć złotego środka, z racji na zróżnicowane rozmiary plików podczas kopiowania.
Można dopasować dysk/pendrive tak, aby zaoszczędzić czasu podczas kopiowania plików 1GB ale jednocześnie wydłużymy czas kopiowania plików 1MB.
Defaultowe ustawienia sprowadzają się do osiągnięcia średniej ,co nie zawsze jest dobre dla danego użytkownika.

Nie należy zapominać także, iż benchmarki typu ATTO posiadają pewien poziom błędu w pomiarach - mówiąc krótko: każdy kolejny test = nieco odmienny wynik. W tego typu testach wymagane jest obliczanie średniej z kilku kolejnych testów aby nie wypaczyć wyniku końcowego.
Być może najlepszym testem byłby prosty pomiar stoperem ale także tutaj test ten zależny będzie od wykorzystania pendrive-a (wielkość plików kopiowanych ).

Tak czy inaczej test "z zegarkiem w reku" jest dla mnie osobiście jednym z najwiarygodniejszym.
Jeśli przykładowy Xporter XT połyka plik 730MB w 31s ,a Corsair Voyager robi to w 42s to dla mnie wybór pendrive-a jest jasny i żadne argumenty w postaci ATTO do mnie nie przemawiają.

Inne czynniki mające wpływ na wydajność pamięci masowych (peny ,dyski) :
- rodzaj/model kontrolera (płyta główna- chipset, kontroler)
- konfiguracja programowa ( sterowniki, system - zaimplementowane optymalizacje wydajności)
Poniżej przykład testu pendrive-a Xporter XT benchmarkiem ATTO po ingerencji w system plików/rozmiar alokacji:

januszp jest offline   Odpowiedz cytując ten post