Dyskusja: CDR a normy CDDA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.05.2007, 14:34   #1
poiuyt
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.05.2007
Posty: 1
poiuyt w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CDR a normy CDDA

Witam,

Mam takie niecodzienne pytanie (nie wiem czy do dobrego pokoju trafiłem ale wydaje mi się, że będziecie najbardziej zorientowani w tej materii).
Chodząc po sklepach muzycznych zauważyłem, że wiele wydawnictw oferujących swoje nagrania na płytach CDR (głównie chodzi tu o tzw. liberated bootlegs) umieszcza na nich logo CDDA (Compact Disc Digital Audio).

I tutaj moje pytanie: czy sam fakt nagrania na CDR muzyki w formacie takim jak na tłoczonej CDDA (dwa kanały PCM audio,16 bit/44,1 kHz itp., itd.) automatycznie sprawia, że płyta CDR spełnia kryteria płyty CDDA opisane w ***8222;Red Book***8221; i można na niej umieścić logo CDDA? Czy może logo to jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla tłoczonych płyt z muzyką lub danymi a na CDRach z muzyką powinno widnieć logo CDR?

Wiem, że moje pytanie ma znikomy ciężar gatunkowy i nie wnosi nic do dyskusji o pitach, landach oraz zwracaniu C2 ale jeśli ktoś, kogo rajcują normy jakości, zna na nie odpowiedź to z góry dziękuję.
poiuyt jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online